ASUMAN DOKUZLU

ASUMAN DOKUZLU

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

  DAHA KAÇ KADIN ÖLDÜRECEKSİNİZ?

A+A-

    Daha ne kadar seyirci kalacağız kızlarımızın, kadınlarımızın öldürülmesine? Devlet olarak ne zaman bu işe bir dur demeyi düşünüyorsunuz çok merak ediyorum? Bu kadınların kimi çocuklarımız, kimi annelerimiz, kimi kız kardeşlerimiz. Her ne olursa olsun hepsini tanıyoruz kadın olarak canımız acıyor. Sokaklara çıkmaya korkar olduk. Can güvenliğimiz yok! Bugün hangi kadın öldürülecek diye üzüntüyle bekler olduk. Dünyanın hiçbir yerinde kadınlara böyle haksızlık ve zulüm yapılmıyordur. Kafasına esen kadın öldürür oldu. Suçun karşılığı ve doğru dürüst cezası yok! Adam kadını öldürüyor. İyi halden cezası indiriliyor. Kendi kızlarınızın, kendi ailenizin kadınlarının öldürüldüğünü düşünür müsünüz? Hoşunuza gider mi böyle bir davranış sizin canınız acımışken, yanmışken birilerinin sizin bu öfkeniz karşısında inisiyatif kullanarak sizin acınızın karşılığını affetmesi, onun elinde bulunan bu yetkisi hoşunuza gider mi? Bugün ceren, daha önce Özgecan, daha sonra Ayşe, Fatma daha niceleri. Daha ne kadar bekleyeceğiz, ölümü beklemeden gelecek cesur zamanları?
  Nasıl bu hale geldik? Nasıl değersizleştirildi kadın? Buna sebep; bağnaz, dinin karanlık gölgesinde yaşayan, dindar geçinen, aslında tek amaçları dini aracı ederek kendi cukkalarını doldurmaya çalışan ve bununla prim yapan o şekilsiz ve insafsız niyetleri asla dine hizmet olmayan, beyni sadece kendilerine inanan beyinsizlerle bir yolda yürümek olan, insan sıfatında görünen ama ne oldukları belli olmayan yaratıkların sebep olduğu bir durum ve bunlara arka çıkan zihniyet! Bunlar kadına’’memeli hayvan, insan değil’’ gibi sözlerle kadını aşağılayarak toplumda yer edeceklerini sanıyorlar. Bunlara inanan zavallı yaratıklarda kadını gözü kapalı öldürüyor da ne zaman kadar?  Nedir garantimiz? Yarın sokağa çıktığımızda ne olacağı belli olmayan korkularla yaşamak zorunda mıyız? Kadın olarak biz de mi silahlanalım? Karşılıklı vuruşalım o zaman kan gövdeyi götürsün öyle mi? Lütfen sabrımızı taşırmayın. Bizim masumiyetimizin arkasında bunca zamanın öfkesi ve gücü var…
    Bu ülkenin Adalet Bakanı, İçişleri Bakanı neden bir önlem almıyor. Sizin yeterince önlem almamanız sonucunda bu bedeli masumlar ödüyor. Buna hakkınız var mı? Neden güven duygumuzu kaybettik? Kime nasıl güveneceğiz. İnsan kendi ülkesinde güvenli yaşayamıyorsa nereye gidecek? Var mı başka sığınacak yerimiz? İnsan vatanında güvenliğinden endişe ediyorsa, sokağa çıktığında eve dönüp dönemeyeceğinden emin olamıyorsa. Bu devlet ne iş yapar? Kendi vatandaşının can güvenliğini sağlayamıyorsa, ne iş yapacak? Yapamadığınız görevlerle o koltuklarda oturmanız yakışıyor mu size? GİDER MİSİNİZ!!!
     Vatandaş ne yapacak? Bir bilen varsa söylesin. Kime gidelim? 
    Dünyada kadın ölümlerinin en fazla yaşandığı ülke haline geldik! Bu sizi hiç rahatsız etmiyor mu? Çocuklarımız annesiz, annelerimiz evlatsız kalıyor. Elinizi vicdanınıza koyar mısınız.Kadınların sizden alacağı var. 
DAHA KAÇ KADIN ÖLDÜRECEKSİNİZ? HAKKIMIZI ASLA HELAL ETMİYORUZ!


 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.