(ŞERMİN ÇOLAK) Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, rakibi Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş’ı hedef alarak, yapacağı işleri eleştirdi. Çerçioğlu, hükümet desteğini arkasına alan Savaş’a, Aydın’da doğal gazın ucuzlaması için çağrıda bulundu.

Aydın’da doğalgaz Denizli’ye göre yüzde 26 daha pahalı, gelsin benim karşımdaki rakip şu Denizli ile Aydın’ın doğal gazını bir eşitleyi versinler. Her şeyi çok biliyorlar, yapacaklar ya. Yapıver bakalım, hadi görelim” diyerek Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ortak Adayı AK Partili Mustafa Savaş’a taş attı.

Çiftlik Sahasındaki halkın isyanda olduğunu, temiz hava solumak istediğini kaydeden Çerçioğlu, “Bizim Belediye Başkanlığı olarak en büyük görevimiz gelecek nesillere temiz bir hava bırakmak. Çünkü Aydın’ın zaten yüzde 50’si tarımla geçiyor. Gel Çiftlik Sahasını iptal edin, yeşil alan yapalım. Bin tane çam ağacı dikelim, ben dikiveririm ağaçları hiç sorun yok. Endişeniz olmasın” ifadelerini kullandı.

Termal Otel olacak Ayter Alanının parça parça birilerine hediye edildiğini söyleyen Başkan Çerçioğlu, “Gelin onu da güzel bir yeşil alan yapalım. Orada gelsin insanlar nefes alsınlar, bu Aydın hepimizin. Aydın’a sahip çıkmak lazım ama bizler sahip çıkıyoruz, hiç kimse sahipsiz olduğunu zannetmesin. Bu ülke hepimizin” şeklinde konuştu.

Kaynak: ŞERMİN ÇOLAK