TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Denizli'de önemli final

A+A-

Son dönemde futbolda Nazilli Belediyespor’un 2. Lig’e çıkmasının ardından bir heyecan da Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) yaşanıyor.  2. Bölge 8. Grup’ta Eşin Grup Sökespor ile birlikte mücadele eden Kuşadasıspor yoluna fırtına gibi devam etti. Önce çeyrek finalde Yeşilova Belediyespor’u ardından yarı finalde Anadolu Üniversitesi Futbol Takımı’nı mağlup eden Kuşadası, finale yükselmeyi başardı. Öyle bir final ki kazanan takım profesyonel liglere yükselecek. 

Finali kazanır ve 3. Lig’e çıkarsa sadece Kuşadası’nın değil Aydın’ın da ligdeki tek takımı olacak Kuşadasıspor. Bu yönüyle şehir futbolu için de önemli bence. Her sezon takımlarımızın bir üst lige çıkarak bu şehri daha iyi yerlerde temsil etmesi en büyük temennimiz. Sezonun bu zamana kadar ki kısmına baktığımızda hiç de kolay yollardan gelinmediği ortada. Daha önce BAL’a katılan takımların ciddi bir karar verdiğini ve önemli fedakarlıklar yaptığına değinmiştim. Bu kadar kısa sürede hızlı bir şekilde oynanan ligde yer almak, mücadele etmek yönetimler, teknik heyetler ve oyuncular için çok da kolay olmasa gerek. Hem mevsim şartlarının zorlaması hem de lig yükselme hedefiyle yaşanan stres birleşince her maç çok önemliydi. Ancak artık finalde muhtemelen futbolcuların tek odaklanacağı konu profesyonel lig hedefi. 
Denizli’de oynanacak final maçı tüm sezonun stres ve yorgunluğunun karşılığının alınacağı bir maç. Tek maç olması iki takım için de zor olacaktır ama bu seviyede artık iki ekibin de iyi hazırlanacağını düşünüyorum.  

Umarım Aydın’daki tüm takımların final heyecanlarına hatta profesyonel lig başarılarına seviniriz. Şehrin buna gerçekten ihtiyacı olduğu ortada. Bu arada Kuşadasıspor’u çok sayıda kulübün kutlaması, başarılar dilemesi de futbolun güzellikleri arasında yerini almayı başardı.                  

Önceki ve Sonraki Yazılar