Depboylu Aydınlı seçmenleri uyardı

Depboylu Aydınlı seçmenleri uyardı

“Terörist uzantılarına fırsat vermeyin"

A+A-

(MURAT TAN) Aydın’da Cumhur İttifakı adaylarının seçim çalışmalarına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, en son Bağarası’na gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşlardan Cumhur İttifakı adaylarına destek istedi. 

Bağarası Mahallesi’nde vatandaşlardan Cumhur İttifakı’nın AK Partili Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş ile MHP’li Söke Belediye Başkan Adayı Mehmet Beliğ Azbazdar’a destek isteyen Depboylu, yerel seçimlerin önemiyle ilgili olarak da açıklamalar yaptı.  HDP’nin eş genel başkanı Sezai Temelli’nin, 'Kürdistan’da biz kazanacağız. Batıda da AK Parti ve MHP'ye kaybettireceğiz' sözlerini hatırlatan Depboylu, HDP’nin aralarında Aydın’ın da bulunduğu batı illerinde CHP-İYİ Parti ittifakına desteğinin açık olduğunu söyledi. 

“SÖKE VE AYDIN EHLİNE EMANET” 

Sözlerine MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin gönderdiği selamla başlayan Depboylu, “Buradaki kalabalık ve coşku muhteşem. Herkesin güzel bir teveccühü var. Adayımız olan Beliğ Azbazdar iki dönem boyunca belediye başkanlığı yaparak kendisini kanıtlamış ve yaptığı hizmetlerle gönüllerinizi fethetmiştir. Bundan sonraki süreçte biz kendisinin ehil olduğundan eminiz bu nedenle de Söke’yi ehline emanet ediyoruz. Tabi ki büyükşehir belediye başkanlığı da ehline emanet. Mustafa Savaş beyefendi de bugüne kadar göremediğini bir çok hizmet ortak çalışmayla sizlerine hizmetine sunacaktır. Bundan da eminiz” diye konuştu. 

“AYDIN 31 MART’TA CUMHUR İTTİFAKI’NI TAÇLANDIRACAKTIR”

“Yerel seçimde oynanan oyunları birlikte bozalım” diyen Depboylu, “Devleti biz her kurum ve kuruluşta belediyelerde de baki kılmaya çalışırken birileri gizli kapaklı anlaşmalarla teröristlerin uzantılarını belediyelere doldurmaya çalışıyor. Biz, AK Parti ile belediye meclis üyesi adaylarımızı belirken kaç tanesi bizim kaç tanesi sizin hesabı yapmadık. Şu anda Aydın’da 17 ilçe ve bir büyükşehir var. 17 ilçe belediye başkan adayımız ile büyükşehir belediye başkan adayımız var. Hepsi birden bizim adayımızdır, Cumhur İttifakı’nın adayıdır. İnanıyorum ki Aydın bu seçimlerde Cumhur İttifakı’nı taçlandıracaktır. Belediyelerimizin tamamını almak hedefindeyiz. İlçe belediyeleriyle uyumlu çalışan ve Aydın’a hakkını veren bir büyükşehir belediyesi ile tanışmak niyetindeyiz” dedi. 

“BİR PATLICAN FİYATI TUTTURMUŞ GİDİYORLAR” 
 “Türkiye’de bizim için tehdit ve tehlikeler bitmiş, tükenmiş değil” diyen Depboylu, “Halen terörü sıfırlayamadık. Biz beka dedikçe bunlar, görmüyor, anlamıyor ama bunların derdi başka. Onlar kendilerine ‘Millet İttifakı’ diyor, biz ‘Zillet İttifakı’ diyoruz.  Millet ile ilişkileri yok, milletin derdi umurlarında değil. Bir patlıcan fiyatıdır tutturmuş gidiyorlar. Burada çiftçi ne yapar, ne eder, ne tür çözüm buluruz, kalkındırırız, en azından yerelde ne yaparız diye çözüm bulup üretemezler. Ben köylerdeki evlerinize giderken galoşlarla giren hanımefendileri çok iyi biliyorum. Kültürüne uzak olan Atatürk’ün adını kullanıp, O’nun fikirlerini benimseyememiş olanlardan ‘Köylü milletin efendisidir’ sözünü anlamayı da bekleyemeyiz” dedi. 

“BÖLÜCÜYE VE HAİNE FIRSAT VERMEYELİM”

Yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Depboylu, “Çünkü biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tüm kurum ve kuruluşlara yerleştirmek istiyoruz. Biz bunların çalışmalarına 15 Temmuz’dan sonra başladık. Bunu AK Parti ile birlikte yaparken hiçbir şeyi milletimizden gizlemedik. Gizli ajandamız olmadı. Gizli planlar kurmadık, gizli pazarlıklar yapmadık. Karşı taraftaki Zillet İttifakı görünüş CHP ve İP olarak karşımıza çıkıyor ama arkada ne tür kirli pazarlıklar oluşuyor, bunları herkesin görmesi lazım. 31 Mart Yerel Seçimleri bizim için önemlidir. Geçmişte bize hendekler kazarak bize acı yaşatmış ve devletimizin gücünü zayıflatmış, kendi ordu ve polisini tayin etmeye kalkmış o siyasi uzantısı HDP olanların yolunu kesmek ve onlara fırsat vermemek için Cumhur İttifakı olarak seçimlerden güçlü bir şekilde çıkmak zorundayız. Devleti biz her kurum ve kuruluşta belediyelerde de baki kılmaya çalışırken birileri gizli kapaklı anlaşmalarla teröristlerin uzantılarını belediyelere doldurmaya çalışıyor. Biz diyoruz ki nasıl referandumda Cumhur İttifakı’na sahip çıktıysanız 31 Mart’ta da sahip çıkalım. Hiçbir bölücüye ve haine bundan sonra fırsat vermeyelim” dedi. 

depboylu-aydinli-secmenleri-uyardi-terorist-uzantilarini-belediyelere-tasimayin-96374-263e3faa1330d7ef1466400f2373fbbb.jpgdepboylu-aydinli-secmenleri-uyardi-terorist-uzantilarini-belediyelere-tasimayin-96374-baa7bb75d52c3991990abbf68781959d.jpgdepboylu-aydinli-secmenleri-uyardi-terorist-uzantilarini-belediyelere-tasimayin-96374-c68de1767ffbe43bcbdaeb4832cbf7ad.jpgdepboylu-aydinli-secmenleri-uyardi-terorist-uzantilarini-belediyelere-tasimayin-96374-dac7dd0883eff6b946678d5b9ed87dd6.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.