(SİMGE ATA) MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Nazilli'deki programında beka sorununa dikkati çekti. Depboylu, "PKK sorunu çözülmemişken, FETÖ davaları devam ederken beka sorunu yok diyebilir miyiz? Türklüğün, devletin bekasıyla ilgili bir hedefi olmayanların beka sorunu görmemesi normaldir" dedi.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, Nazilli'deki kadınlarla bir araya geldiği toplantıda, uzun süredir gündemi meşgul eden 'beka sorunu'na temas etti. Depboylu ana muhalelefet partisini işaret ederek, "Türklüğün, devletin ve milletin bekasıyla ilgili bir hedefi olmayanların beka sorunu görmemesi normaldir" dedi.
"TÜRK KADINI YARATICI TANRI OLARAK KABUL EDİLMİŞTİR"
Nazilli'deki STK'ların çoğuyla birlikte olduklarını belirten Depboylu, "Türk kadınının en güzel temsilisiniz" diyerek kadınlara övgü dolu sözler söyledi. Kadınlara Türk töresinde hep daha fazla değer verildiğini ifade eden Depboylu, "Bizim mitolojimizde Türk kadını yaratıcı tanrı olarak kabul edilmiştir. Kadını erkeği birbirinden ayıran cinsiyetçi sıfatlar olmamıştır. İslamiyet'te de kadına verilen değeri peygamber efendimizin eşine söylediği sözlerden biliyoruz" diyerek Cumhuriyet dönemine kadar geçen sürede kadına verilen değerin düşürüldüğüne işaret etti. Cumhuriyetle ve Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kadınların tekrar değer kazandığını kaydeden Depboylu, devlet meselelerini kadınlar üzerinden örneklendirdi.
"CHP TERÖRİSTLERİN SİYASİ UZANTILARIYLA İŞ BİRLİĞİ YAPIYOR"
Bir annenin yuvasını korumaya çalışmasını, devamlılığı için mücadele etmesini devletin beka sorununa benzeten Depboylu, "Beka sonunu en iyi kadınlar anlar. Kurduğu yuvanın ne kadar önemli olduğunu bilir devamı yani bekası için uğraşır" diyerek ana muhalefete yüklendi.
Mustafa Kemal Atatürk'ün kadınlar için söylediği sözleri hatırlatan Depboylu, Atatürk'ün geçmişe bakışını ve geleceği değerlendirişini iyi tahlil etmek gerektiğini savundu. Atatürk'ün kurduğu CHP'nin bugün bunu yapamadığını kaydeden Depboylu, "Atatürkçüyüz demekle Atatürkçü olunmuyor. Onu dikkate alıyorsak 'bugün yaşasaydı nasıl hamleler yapardı' sorununu çözmek gerekirdi. Maalesef biz bu noktada üzüntülüyüz. Atatürk'ün demokrasinin ilk adımını atmak için kurduğu siyasi parti, Atatürkçü söylemlerinin arkasında teröristlerin siyasi uzantılarıyla iş birliği yapıyor. Biz 'beka sorunu var' dedikçe 'beka sorunu diye bir şey yok. Bunlar uydurma' diyorlar" dedi.
"NASIL BEKA SORUNU YOK DİYEBİLİRİZ?"
Hendek olayları ile 15 Temmuz'u hatırlatan Depboylu, "Bakın etrafımız ateş çemberi,Hendek olaylarındaki amaç neydi? Türk ordusunu Kürt Katliamı yapmakla suçlayacaklardı. 15 Temmuz'u atlattık. Biz Ankara'daydık ve orada insanlar öldü. Gazi meclis delik deşik oldu. Bunlar olurken, PKK sorunu çözülmemişken, Amerika ve kendine güç ilan eden birçok ülke PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG/PYD'ye destek verirken, tırlar dolusu silah gönderirken, FETÖ davaları devam ederken beka sorunu yok diyebilir miyiz?" dedi.

whatsapp-image-2019-03-10-at-13-04-09.jpeg

whatsapp-image-2019-03-10-at-13-30-24.jpegwhatsapp-image-2019-03-10-at-13-30-48.jpeg

whatsapp-image-2019-03-10-at-13-32-51.jpeg

Kaynak: SİMGE ATA