“Derdimiz makam aracı değil belediyenin onuru”

“Derdimiz makam aracı değil belediyenin onuru”

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, makam aracına haciz konulmasıyla ilgili açıklama yaptı. 

A+A-

MURAT TAN - İncirliova’da eski başkan Gürşat Kale döneminde işten çıkartılan 87 işçinin Aydın İş Mahkemesine açtıkları tazminat davalarının sonuçlanması üzerine başlatılan icra işlemi sonucunda, belediyenin kalan 458 bin liralık borcu nedeniyle haciz konulan makam aracı, ilçede gündem konusu oldu. Makam aracına haciz işlemi uygulatmamak için belediye önünden aracı başka bir yere kaldırtan Başkan Kaya, sürece ilişkin sessizliğini bozdu. “Benim derdim makam aracı değil, makam aracı düşkünü hiç değilim” diyen Kaya, “Makam aracına ihtiyacımda yok ama İncirliova Belediyesi’nin onuru var. İşte görsünler önceki yönetimin belediyeyi düşürdüğü durum bu” dedi.  

“MAKAM ARACI DÜŞKÜNÜ DEĞİLİM” 

Makam aracına ihtiyacı olmadığını kendi aracını kullandığını belirten Başkan Aytekin Kaya, “2014 yılında dönemin Belediye Başkanı Gürşat Kale, 87 işçiyi işten çıkardı. Bu işçilerin Aydın İş Mahkemesine açtıkları tazminat davaları biz göreve gelmeden kısa bir süre sonra sonuçlanmış. Ancak önceki dönemde avukatlara az miktarda ödeme yapılmasına rağmen avukat icra işlemi başlatmamıştı. Biz göreve geldikten sonra ödeme yapmamıza rağmen sürekli bizi icra yoluyla sıkıştırıyor. Her bizden ödeme istendiğinde biz 25-30 bin lira ödeme yapmışız. Şu ana kadar 589 bin lira para ödemişiz. 458 bin lira da bizde alacakları kaldı. Makam aracına icra koydu yakalama kararı çıkarttı. Ben zaten makam aracına binmiyorum. Genellikle kendi aracımı kullanıyorum. Araç çoğunlukla belediye önünde duruyor. Makam aracı düşkünü hiç değilim. Makam aracına ihtiyacımda yok ama İncirliova Belediyesi’nin onuru var.  Borçtan dolayı hiçbir araca icra koymadı illa makam aracını alacağım diye tutturdu. Bizde aracı şu an başka yere kaldırdık. Salı günü Belediye Meclis Toplantısında bu aracı hizmet aracı olarak meclisten geçireceğiz. Kararı da gerekli yerlere vereceğiz. Bu defa ne yapacak bakalım” dedi.

“BELEDİYEYİ BORÇ BATAĞININ İÇİNE DÜŞÜRMÜŞLER”

Önceki yönetimin belediyeyi borç batağının içine düşürdüğünü vurgulayan Başkan Kaya, “Dün akşam saat 19.00 sıralarında İlçe Emniyet Müdürü beni aradı. Sonra kendisine döndüm. Makam aracının yakalaması olduğunu ve belediyenin önünden kaldıracağını söyledi. Bende akşam karanlığında mesai saatleri dışında Pazar günü belediyenin önünde duran aracın ne yakalaması olduğunu söyledim. Polisleri falan belediyenin önüne yığmış. Bende buna izin vermeyeceğimi söyledim. Kısa süreli telefonda bir tartışma yaşadık. Polislerin makam aracını alacaklarını öğrenince bende belediyeye ait iş makinelerini getirerek belediyenin önüne yığdım. Biz makam aracının etrafını iş makineleri ile kapatınca polislerde gitmek zorunda kaldı. Benim derdim makam aracı değil, söylediğim gibi genelde kendi aracımı kullanıyorum ama üzüntü verici olan İncirliova Belediyesi'nin adının böyle bir durumla anılmasıdır. Beni belediyenin borçlarını açıklıyorsun, sürekli borçlar hakkında konuşuyorsun diye eleştirenler görsünler işte, önceki yönetimin belediyeyi düşürdüğü durum bu. Belediyeyi resmen borç batağının içine düşürmüşler.” diye konuştu.


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.