Anda Barut Collection, Didim’de yaptığı 150 milyon Euro'nun üzerindeki yatırımıyla bölgeyi ekonomik ve sosyal açıdan canlandırırken, en gözde turistik merkezlerden biri haline getirdi.

didim-anda-barut-acilisini-olimpiyat-sampiyonlari-ile-yapti-internet-gazete-472684-1a4506737e62d72facafa4aa137a15b1.jpg

10-12 Mayıs 2024 tarihlerinde, olimpiyat madalyalı dünya çapında ünlü Türk ve yabancı sporcuların katılımıyla düzenlenen “Olimpiyat Madalyalı Sporcularla Wellness Hafta Sonu” etkinliği ile görkemli bir açılış gerçekleşti. Etkinliğe katılan misafirler; koşu, plaj fitness, yüzme, kürek çekme, yoga, dans gibi çeşitli spor aktivitelerini olimpiyat madalyalı sporcularla birlikte deneyimleme fırsatı buldu.

didim-anda-barut-acilisini-olimpiyat-sampiyonlari-ile-yapti-internet-gazete-472684-3ef554cacaf45d382f9539d3cf935a01.jpg

Başkan Gençay büyüklerini unutmadı Başkan Gençay büyüklerini unutmadı

“DOĞAYLA İÇ İÇE HER MEVSİM LÜKS DENEYİM”
52 yıllık köklü tecrübeye sahip Barut Hotels deneyimiyle, Didim Delice Yarımadası’nda 150 dönüm alanda kurulan Anda Barut Collection; oda ve villalar toplamı olmak üzere 558 oda, bin 188 yatak kapasitesi ve 850 personeliyle hizmet vermeye başladı. 12 ay boyunca ziyaretçi ağırlamalarına açık olacak olan otelde; geleneksel tatil anlayışının aksine doğa ve wellness aktiviteleriyle misafirlere her mevsim unutulmaz bir tatil ve wellness deneyimi yaşatılması amaçlanıyor.

didim-anda-barut-acilisini-olimpiyat-sampiyonlari-ile-yapti-internet-gazete-472684-8e8ed90c1c3ce7609323a8af2f8ae7cd.jpg

“TURİZM SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ KONUMDA”
Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan; açılış özelinde yaptığı konuşmada; “Barut Hotels olarak Ege’de turizm anlayışını değiştiren markalardan biri olmanın gururunu taşıyoruz” dedi. “52 yıl önce ilk otelini açarak Akdeniz’de turizm anlayışını değiştiren markalardan biri olan Barut Hotels, yarım asrı geçen tecrübesini artık Ege’ye taşıdı ve bölgenin prestij simgesi oldu” şeklinde konuşan Karacan; “Ülkelere göre ziyaretçi profilimiz; ana pazar İngiltere başta olmak üzere, Rusya, Almanya, iç pazarımız, Polonya, Almanya ve son olarak da büyüyen pazar olarak İsviçre var. Havayolunu kullanmadan kara yoluyla Romanya’dan gelen turistler de pazarın önemli oyuncularından olacak” ifadelerini kullandı.

didim-anda-barut-acilisini-olimpiyat-sampiyonlari-ile-yapti-internet-gazete-472684-ad9d6bd2f334c3721efae08b8ad624d7.jpg

“BÖLGESEL KALKINMA VE İSTİHDAMA KATKI”
Anda Barut Collection Genel Müdürü Cem Karacan ayrıca “Şu anda personel sayımız 850, bu sayı yaz sezonunda binin üzerine çıkacak. Çalışanlarımıza 300 odalı lüks bir personel lojmanı da hizmete sunulurken, aynı zamanda çalışan personelimizin ağırlıklı olarak bölge halkından oluşturarak tersine göçü teşvik ederek bölge ekonomisi ve sosyal dokusuna olumlu katkılar sağlıyoruz. Gençlere, büyük şehirlere yönelmek yerine turizm sektöründe iş bulma imkanı sağlayarak, bölgede kalmalarını ve ekonomiye katkıda bulunmalarını teşvik ediyoruz. Bu yaklaşım sonucunda, bölgeyi terk eden genç nüfusun bölgede kalmaya daha meyilli hale geldiğini gözlemliyoruz. Ayrıca, üniversitelerle ve turizm okullarıyla iş birlikleri sayesinde, bölgesel kalkınmaya ekonomik ve sosyal açıdan destek oluyoruz" dedi.

didim-anda-barut-acilisini-olimpiyat-sampiyonlari-ile-yapti-internet-gazete-472684-e291d7628104562fd779b71e3543a249.jpg

“DİDİM, YENİ BODRUM”
“Anda Barut Collection’ın Didim’e yaptığı yatırımla 2024 yılında bölgede ortalama yüzde 20-yüzde 25 oranında değer artışı meydana geldi. Bu değer artışı bölgede bulunan tüm oteller için de geçerli. Açılması planlanan tesisler de önümüzdeki yıllarda Anda Barut Collection’dan aldıkları enerji ve güçle ile kendilerini daha geliştirip daha iyi hizmet verebilmek için ciddi yatırımlar başlattılar” şeklinde sözlerine devam eden Cem Karacan; “Bu rekabet Didim’in kalkınması ve gelişmesine fayda sağlarken Didim’i de 2026 yılı itibariyle üst segment grubunda Bodrum’a ciddi rakip konumuna getiriyor. Artık Didim, Yeni Bodrum” sözlerini kaydetti.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZME KATKI”
Anda Barut Collection açılışı öncesinde 45 ülkede 88 workshop ve fuarları kapsayan tanıtımlar yapıldığını ve bu tanıtım faaliyetlerinin ana temasının Didim bölgesi olduğunun altını çizen Karacan; “2 bin 500’in üstünde 13 ülkeden üst segment acentacıları misafir ediyoruz. Türk turizmi için yurt dışı acentalarının bu bölgeye getirilmesi, bilinirlik ve tanınırlık sağlanması açısından oldukça önemli bir etkileşim ve sürdürülebilir turizm için olmazsa olmazlardan bir tanesi” ifadelerine yer verdi.

HERKES İÇİN BİR MEKÂN
Anda Barut Collection, misafirlerinin rahat etmeleri ve tüm deneyimleri yaşayabilmeleri için üç ana bölüme ayrılacak. İster iş için ister aile tatili veya lüks romantik bir tatil için ziyaret edin, Anda Barut Collection’dan dinlenmiş ve ömür boyu değer vereceğiniz anılarla dolu olarak ayrılacaksınız.

YETİŞKİNLERE ÖZEL ALAN
Anda Barut Collection'da, yetişkinler için özel olarak tasarlanmış bir alan da yer alıyor. Geniş odalar, gurme restoranlar, büyüleyici deneyimler, sağlık, spor ve lüks alanlarıyla sizi çok daha fazla ayrıcalıkla karşılıyor. Ege'nin büyülü doğası ile buluşan huzurlu alanlar, özel havuzlar ve şık konaklama seçenekleri ile tatiliniz sakinlik ve romantik anlarla dolu olacak.

“AİLE SEYAHATİ İÇİN BİR DESTİNASYON”
Anda Barut Collection, çocuklu aileler için tatil deneyimini yeniden hayal etti ve en ince ayrıntıya kadar düşündü. Otel içinde su parkı ve panayır alanı bulunan eğlence parkı, çocuklar için özel olarak tasarlanmış eğitici aktiviteler ve güvenli oyun alanları bulunuyor. Bu alanlar, çocukların enerjilerini en etkili şekilde harcayabilecekleri, aynı zamanda öğrenirken eğlenebilecekleri bir ortam sağlıyor. Ailelerin hem rahatlayabilecekleri hem de kaliteli zaman geçirebilecekleri tüm olanakları sunan bu bölümler, küçük misafirlerin tatil deneyimini zirveye taşıyacak.

“EŞSİZ KONUMDA, ANTİK ÇAĞIN İZİNDE”
İzmir ve Bodrum havalimanlarına kolay ulaşım imkanı sunan Anda Barut Collection, aynı zamanda çevresindeki turistik ve tarihi mekanlara olan yakınlığıyla da dikkat çekiyor. Bölgede bulunan Bafa Gölü'nün huzur veren manzarası, Apollon Tapınağı'nın antik izleri, Milet Antik Kenti'nin tarihi zenginlikleri ve Efes Antik Kenti'nin büyüleyici atmosferinde, Anda Barut Collection, misafirlerine hem doğal güzelliklerle hem de tarihi mirasla dolu bir keşif fırsatı sunarak unutulmaz bir tatil vadediyor.

Kaynak: Haber Merkezi