Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, Didim Belediyesi işletmesinde olan Barış Kafeteryası, hafta başında 7 TL olan küçük çayı 5 TL olarak güncelleyerek indirim sağlamıştı. Ancak çaya yapılan indirimle birlikte işletmedeki birçok ürüne zam yapılması, vatandaşları kızdırdı. Didimli vatandaşlar, diğer ürünlere yapılan zamlarla, çay fiyatındaki indirimin hiçbir anlamının kalmadığına dikkat çekti.

Amfi Tiyatro bayramda doldu taştı Amfi Tiyatro bayramda doldu taştı

caya-indirim-geri-kalanlara-zam-internet-gazete-ebrugormez-472436-01860881beb35352e8218532e7ec388e.jpg

“FİYATLAR İKİ KATINA ÇIKTI!”

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan vatandaşlardan Kenan Darkat, çaya yapılan indirimin, zamların ardından öneminin kalmadığını, Didimliye verilen indirim kartının da artık işlevinin olmadığını dile getirdi. 45 TL olan menemenin fiyatının 75 TL'ye yükseltildiğine işaret eden Darkat, “Ben fiyatların bu denli arttığını bilmiyordum. Son 20 gün içerisinde bu zamlar uygulanmış. Çaya indirim yapıldığını görünce çok sevindim ancak diğer fiyatların da iki katına çıkmasına bir hayli şaşırdım. Didim’de ikamet eden vatandaşlara verilen indirim kartlarının şuan hiçbir anlamı yok. Yetkililerle konuşarak bilgi almaya da çalıştım ancak çok da güler yüzlü olmayan konunun muhatapları birbirine yönlendiriyor. CHP Genel Merkezi'ni dahi aradım” dedi.

“HİZMET EKSİLMEYE BAŞLADI!”

Pahalılığı ile ön plana çıkan ilçelerle Didim’i kıyaslayan Darkat, "Bodrum Gümüşlük’te bulunan işletmedeki fiyatların daha fazla olması beklenirken, Didim’de 50 TL olan tost, orada 40 TL idi. Didim, Bodrum ve Gümüşlük’ten daha pahalı bir yer haline geldi. Bunun yanında hizmet eksilmeye başladı. Pazartesi, salı, perşembe ve cuma günleri verilen balık çorbası artık verilmiyor. Cam bardakta içtiğimiz ve fiyatında indirim olan büyük çay ise, kağıt bardakta verilmeye başlandı. 25 Nisan’dan beri kısıtlanan şeyler de varken, yapılan indirime sevinemedik” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi