Didim Ticaret Odası’nda gerçekleşen toplantıya Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, oda başkanları, dernek ve sivil toplum örgüt temsilcileri katılım gösterdi. Divan seçiminin ardından divan başkanlığına Osman Günaydın seçildi. Kongrede bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve  İstiklal Marşı okundu. Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız, konsey olarak faaliyetlerinden bahsetti. Ayyıldız, Kucaklaşma Zamanı Projesi, Dünya Didim’i Seviyor Festivali, Ege Kent Konseyleri Birliği, 8 Mart’ta Defne’deydik, Gönüllüler Grubu Çalışmaları ve gelecek dönem projelerini katılımcılara aktardı.

Didim Kent Konseyi Ayyildiz Ile Devam Dedi Internet Gazete 482345 468Ce98188Ab254D8Ea6C4601F779457

“DİDİM’İ HAK ETTİĞİ NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ”
Faaliyet anlatımının ardından konuşan Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay, "Türkiye'deki konseylerden de ilk kurulan konseylerdeniz. Bu anlamıyla da bütçesi olmayan ama Didim’e gerçekten çok büyük katkılar sunan çalışmalar içerisinde bulunmuştur. Bundan sonra da devam edecektir. Yaptığı tüm çalışmalardan dolayı kent konseyi başkanım Osman Bey'e ve çalışma arkadaşlarına katkı sunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Mahalle temsilciliklerinin, konseylerinin kurulması konusunda bizim de her bir mahallenin sorunlarını yerinde tespit edip ve çözümlerine odaklanabilmemiz için tabii ki Didim’de yaşayan tüm kurum ve kuruluşların, derneklerin, muhtarlıkların ve konseyimizin yapacağı çalışmalarla daha da çabuk çözüme ulaşacağına inanıyorum. Bu konuyla ilgili de en kısa sürede hayata geçeceğine inanıyorum. Bununla ilgili okulda yapacağımız projeler konusunda hem kaymakamımız hem de kent konseyi başkanımızla paylaştığımız çevre konusu var. Karbon ayak izi ve sıfır atık projelerimiz var. Bunu okullarımızda seminerlerle çalışmalarda çocuklarımızın eğitimiyle tüm evlere girerek bu konularda duyarlılık yaratıp Didim’i hak ettiği noktaya taşıyabileceğimize inanıyorum. Bu konuda da tabii ki yine bütün birleşenlerin desteğini alacağımıza inanıyorum.” dedi. 

Didim Kent Konseyi Ayyildiz Ile Devam Dedi Internet Gazete 482345 B2F4104Efc263C8A9C53Dd5238C4E7Ae

“DÜNYADA SAVAŞ HALİNDE OLAN MİLLETLER DİDİM’DE BİR ARADA”
Başkan Gençay ardından konuşmasını gerçekleştiren Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, “Kentin vizyonunun ne olacağına, bu kentin geleceğinin nasıl çizilmesi gerektiğine, bu kentin sadece Türkiye içerisinde değil, dünya içerisinde, dünyada kendini nasıl konumlandıracağına, bu kentin asıl sahiplerinin, bu kentin bütün birleşenlerinin beraberce karar vermesi gerekiyor. Kent konseyini kuran bir felsefe, kent konseyini yaratan temel mantık tam da bu mantık. Didim'de de bunun çok güzel bir tezahürünü görüyoruz. İçinde ticaret odasının, ziraat odasının bulunduğu, siyasi partilerimizin yer aldığı, merkezi yönetimi temsilcilerinin, sivil toplumların ve belediyemizin, yerel yönetim temsilcilerinin yer aldığı kent konseyimiz asıl işlem olarak Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılında nasıl hareket edeceğini belirleyecek. Ben bu anlamda kıymetli başkanımıza da teşekkür ediyorum. Yarattıkları projeler yalnızca Didim içerisinde değil, Aydın’ın da çapını açacak şekilde Türkiye'ye örnek olacak projeler, özellikle toplumun en önemli sorunlarından biri olan teknolojiye bağımlılık, çocuklarla aileler arasındaki bağın kopması, bizim için çok önemli bir kavram olan ailenin tekrar yeniden Türkiye'nin gündeminde birinci öncelik olarak yer almasını sağlayan kucaklaşma zamanı projesi. Dünyanın değişik milletlerinden bugün hali hazırda savaş halinde olan ülkelerden insanlar Didim’de barış içerisinde yaşıyorlar. Dolayısıyla Didim sadece Türkiye'ye değil, dünyaya çok önemli bir mesaj veriyor. Bizim de bu festivalle beraber bu mesajı kuvvetlendirmemiz gerekiyor.” İfadelerine yer verdi.

Didim Kent Konseyi Ayyildiz Ile Devam Dedi Internet Gazete 482345 9B78Ff15Bdfeca059B3F8C3D3035D274

Didim’de emeklilerden tencere tava eylemi Didim’de emeklilerden tencere tava eylemi

Konuşmaların ardından konsey başkanlığına başka kimsenin aday olmaması ile birlikte mevcut Başkan Ayyıldız, oylamaya sunularak, yeniden başkan seçildi. Ayyıldız, yeniden başkan seçilmekten dolayı gurur duyduğunu belirtip ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür etmesinin ardından, yönetim kurulunu tanıttı. Yönetim kurulu listesinde ADÜ Didim MYO Müdürü Nimet Çavuş, Didim Turizm Derneği Başkanı Melih Koyuncu, Didim Derneği Başkanı Filiz Hekimoğlu, Didim Otizm ve Üstün Yetenekli Çocuklar Derneği Başkanı Eda Demir, Didim Genç İş İnsanları Derneği Başkanı Mustafa Teke yer aldı.

Didim Kent Konseyi Ayyildiz Ile Devam Dedi Internet Gazete 482345 8C2423B697Cb563Ebc22C6248B589C7A

Muhabir: Ebru Görmez