Didim Yeşilkent mevkiindeki Martı Sitesi’nin yan tarafında bulunan, ilçenin en güzel ve sakin mekanları arasında yer alan sahilin girişi kapatıldı. Devlet yetkililerinin uyarılarına rağmen sahilin girişi kapatılırken, denize kıyısı bulunan sitenin diğer girişinin de kapatılması dikkat çekti. 

Didim’in fahri hemşerisi Baraner Didim’i değerlendirdi Didim’in fahri hemşerisi Baraner Didim’i değerlendirdi

VATANDAŞLAR TEPKİLİ!
Sahil kenarındaki sitenin, kendisine ait plaj alanı oluşturmaya çalıştığı gözlenirken, sahilin her iki girişinde de moloz döküldüğü ve üstüne de kurumuş ağaçların dikildiği görüldü.  
Çocuklu aileler ile sakin bir plaj arayan vatandaşlar, duruma tepki gösterdi. 

YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRDILAR
Gözde sahilin ne zaman ve kim tarafından kapatıldığı bilinmezken, konuyla ilgili tepkilerini dile getiren vatandaşlar, “Devlet kurumları 'sahiller halka kapatılamaz' diye açıklama yaparken, siteyle alakalı olmayan bu plajın girişi kapatılmış. Gelişigüzel moloz döküp üzerine kurumuş ağaç dikerek olayın örtbas edilmeye çalışılması da pek anlamsız. Hem kaymakamlığımızdan hem de belediyemizden bu konuda adım atmalarını bekliyoruz. Sahillerin bu şekilde kapatılması doğru değil. Yetkililerin adım atmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Muhabir: Ebru Görmez