Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, Vakıflar arazisi için ihalenin 25 Temmuz Perşembe günü saat 10.00’da gerçekleştirileceği açıklandı. Didim'deki sivil toplum kuruluşları, konuyla ilgili tepkilerini dile getirdi. Didim Kent Konseyi Osman Ayyıldız, arazinin Didim’e kazandırılması gerektiğini vurguladı.

Ayyildiz Buyuksehir Vakiflar Arazisine Sahip Ciksin Internet Gazete Ebru Gormez 484553 D9Eeaf149Ea045366E63817728A868Ec
 
“BÜYÜKŞEHİR DİDİM’E DE SAHİP ÇIKSIN” 
Ayyıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Dünyaca ünlü Didim Altınkum Plajı, Didim turizminin göz bebeğidir. Altınkum sahilinin hemen üst tarafında yer alan Vakıflar'a ait arazi içinde yer alan tesisler şu an terkedilmiş ve bakımsız durumdadır. Bu görüntü dünya turizminin parlayan yıldızı olan Didim’imize yakışmamaktadır. Önceki dönemde vakıflar arazisinin ihale yoluyla satışı yapılmak istenmiş, biz Didimliler olarak bu alanın bina yığını olması için yapılan satışa halk olarak karşı çıkmıştık. Bu yönde de çalışmalar yapmıştık ve Kuşadası’ndaki Tariş arazisinin alımını yapan Büyükşehir Belediyesine örnek göstererek Vakıflar arazisinin de satın almasını önermiştik. 'Vakıflar arazisi ihalesinin yapılabiliyor olması üzerine başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olmak üzere belediye meclis üyelerimizi bu konuya sahip çıkmasını ve ihaleye müdahil olarak bu alanın kişilere dönük değil halka dönük olarak projelendirilerek değerlendirilmesinin doğru olacağı düşüncesiyle sesleniyoruz. Didim’in 25-30 yıllık sorununu çözüp Didim’in geleceğine imza atmak istemez misiniz?' demiştik." 

Ayyildiz Buyuksehir Vakiflar Arazisine Sahip Ciksin Internet Gazete Ebru Gormez 484553 786F99Cb6032Cbed3Df884Ebd3Ba254E

Lavanta Festivali 33 bin kişiyi ağırladı Lavanta Festivali 33 bin kişiyi ağırladı

REKREASYON ALANINA DÖNÜŞTÜRÜLMELİ
Ayyıldız, açıklamasını şu şekilde tamamladı: "Ve şimdi yine sesleniyoruz. Turizmin yükselen yıldızı olan Didim’in incisi Altınkum sahilinde bulunan Vakıflar arazisi halkın kullanımına açılmalıdır.  Burada yapılaşma olması durumunda Didim turizmine büyük darbe vuracağı aşikardır. İstediğimiz bu arazinin Didim Belediyesi’ne devredilerek Didim halkının nefes alacağı bir rekreasyon alanına dönüştürülmesidir. Vakıflar arazisini Didim Belediyesi’ne devredin. Bırakın Didim kazansın, ülke turizmi kazansın, geleceğimiz kazansın.” 

Ayyildiz Buyuksehir Vakiflar Arazisine Sahip Ciksin Internet Gazete Ebru Gormez 484553 B222Beb2Dcc470Affa3D64Cf451C74Ab

Muhabir: Ebru Görmez