Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasının ardından vatandaşlar turizm beldelerine akın etti. Aydın’ın turistik ilçelerinden olan Didim, misafirlerini ağırlıyor. İlçeye 3 günlük sürede 300 bine yakın tatilcinin geldiği bilgisi verilirken, beş yıldızlı oteller ise yüzde yüz doluluk oranlarına ulaştı.

Didim'de serinleten yaz yağmuru Didim'de serinleten yaz yağmuru

A W230090 02Öte yandan butik ve apart otellerinde bayram tatilinde yüzde 90’lara varan doluluklara ulaştığı öğrenilirken, plajlarda adım atacak yer kalmadı.

A W230090 04

PLAJLAR DOLDU TAŞTI

İlçede turizm kalbi olarak bilinen Altınkum Plajı’nda ise adım atacak yer kalmazken, bu yıl Didim Belediyesi’nin şemsiye ve şezlongları ücretsiz yapmasından sonra bölgeye ilginin daha da arttığı görüldü. İlçede ayrıca 2. ve 3. Koy halk plajları, Yeşilkent sahili, Manastır, Cennet, Sarıkum ve Beyazkum plajları da misafirlerini ağırlarken, özellikle çevre il ve ilçelerden tatilcilerin ilçede konakladığı görüldü. İlçede hava sıcaklıkları 43 derece dolayından seyrederken, sıcaktan bunalan tatilciler kendilerini Didim’in serin sularına bıraktı.

A W230090 03

Yalı Caddesindeki esnaflar ise yaşanan yoğunluktan memnun kalırken, merkezdeki esnaflarda bayram tatilindeki hareketlilikten memnun oldukları görüldü.

A W230090 01

Kaynak: İHA