Geçtiğimiz senelerde açılan ve Altınkum Mahallesi Yalı Caddesi, Çamaltı mevkiinde bulunan Sanat Sokağı, bu yıl canlı olacak. Didim Belediyesi her yıl Altınkum Mahallesi, 400. sokağa engelli vatandaşların işletmesi için stant veriyor. Hibesiz olarak verilen stantlar ise bu yıl Altınkum Yalı Caddesi Çamaltı mevkiinde bulunan Sanat Sokağı'nda kurulacak. Açıldığı günden itibaren karanlığa gömülü kalan Sanat Sokağı, işlevini yerine getirebilecek. Engelli vatandaşlara verilmesinin ardından Çamaltı mevkiinde ortalama 50 tane standın kurulması bekleniyor. Kurulan stantlarda el işi takı, eşya, oyuncak bebek, çanta ve benzeri ürünler alıcılarını bekliyor olacak.

Sanat Sokagi Canlaniyor Internet Gazete 480410 Bc625Ead7A6Ecbadb17A5B2Ad52C4B04

“SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR”
Sanat Sokağı’nda stant kuran Songül Kocatepe, uzun zamandır karanlığa gömülü sokağın canlandırılması gerektiğini söyledi. Kocatepe, Sanat Sokağı’na Didim Belediye Başkanı Hatice Gençay ve Yardımcısı Aydan Aşık Turgut’un gelerek, sokağın sorunlarını dinlediğini ve çözümlerin ise ivedilikle uygulanacağını dile getirdi. Konuyla ilgili Kocatepe, “Hatice Başkan ve yardımcısı Aydan Hanım buraya gelerek, sokakta yaşadığımız sorunları sordular. Bizler de stantlarımızı kurduğumuz günden itibaren karanlık içerisinde olduğunu, sokağın tekin hissettirmediğini dile getirdik. Sokağın yıllardan beri karanlık olması sebebiyle insanların burayı bilmediklerini ancak artık bilinmesinin gerekliliğini anlattık. Bununla ilgili Hatice Başkanımız, burası ile bizzat ilgilenerek, sokağın aydınlatacağını ve burayı canlandıracağını söyledi.” ifadelerine yer verdi. 

Didim Kaymakamı Kuruca’dan 15 Temmuz mesajı Didim Kaymakamı Kuruca’dan 15 Temmuz mesajı

Sanat Sokagi Canlaniyor Internet Gazete 480410 Cf043Bd37276Ce7385C94C79Ae33800E

“ARTIK TORPİLLE STANT ALINMIYOR”
Kocatepe, önceki senelerde stantların engellilik oranına göre verilmediğini ancak bu sene adaletli bir stant dağıtımının olduğunu kaydederek, “Biz Hatice Başkan’a teşekkür ettik. Şöyle ki, daha önceki yıllarda stantlar engel oranına göre değil, torpile göre veriliyormuş galiba. Hatice Başkan çok adaletli bir şekilde başladı bu işe ve engel oranına göre stantlarımızı aldık. Ancak geçtiğimiz yıllarda eski alanda stant kuran arkadaşlarımız buraya gelmekten çok da memnun değil, bayramda çok fazla iş yapamadık doğru. Ama ben sezondan umutluyum, Başkanımıza da güveniyorum.” dedi. 

Muhabir: Ebru Görmez