Aydın Hedef Gazetesi Muhabiri Ebru Görmez'in haberine göre, DİTUR Başkanı Melih Koyuncu ve yönetimi Didim basınıyla buluştu. Didim'de başlayan sezonu değerlendiren Başkan Koyuncu, sezonun iyi başlamadığını ve ilçede doluluğun bayram tatilinden sonra yarı yarıya düştüğünü açıkladı. Geçtiğmiz haftalarda ülkenin dört bir yanında çıkan yangınlar ile ilgili konuşan Koyuncu, "Öncelikle ülkemizde farkı bölgelerde yaşanan orman yangınlarının içimizi acıttığını, derin üzüntü içinde olduğumuzu belirtmek isteriz. Cennet vatanımızın her köşesi ayrı ayrı bitap düşmüş durumda. Geçtiğimiz günlerde yaşadığımız İzmir’in Selçuk ilçesinden başlayarak Aydın’ın Kuşadası ilçesine sıçrayan orman yangınlarında 350 hektar alan küle dönmüştür. Akabinde yaşanan Kazıklı Gürçamlar yangınıyla sarsılmış bulunmaktayız. Doğayı korumak hepimizin elinde. Lütfen bu konuda tüm vatandaşlarımızın özellikle hava derecelerinin yükseldiği bu günlerde ekstra özenli ve kontrollü olmalarını rica ediyorum.” dedi.

Ditur Basinla Bir Araya Geldi Internet Gazete Ebru Gormez 483642 48008D21Fadb20056119549Da04580B0

"TURİZM SEKTÖRÜ MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR”
Turizm sektörü hakkında konuşan Koyuncu, turizmin bu yıl çok fazla zorluklarla mücadele ettiğini belirterek, “Bütün olumsuzluklara rağmen turizm sektörü her zaman ki gibi mücadeleye devam etmektedir. Biz Didim Turizm Derneği olarak otelcilerimiz, acentecilerimiz, üyelerimiz ve diğer tüm bileşenler ile iletişim halinde kalmaya ve sürecin içinde olmaya devam etmekteyiz. Aldığımız ve gözlemlediğimiz bilgilere göre Didim turizmi her yılki seyrinde devam etmektedir. Büyük otellerimiz erken rezervasyon dönemlerinde belli dolulukları yakalamaktadır. Ve sonrasında satışlar normal seyrinde devam etmektedir. Orta ve küçük ölçekteki otellerimiz bayram tatilinin yaratmış olduğu talep doğrultusunda istedikleri dolulukları 4-5 gün süreli yakalamış bulunmaktadır. Turizm sektörü olarak 15 Haziran 24 Haziran Kurban bayramı tatilinin 9 günlük olması sebebiyle güzel bir giriş yaptığımız düşünülürken Türkiye de artan maliyetler yerli yabancı turistleri de etkilemiştir. Sezon ortalarına yaklaşmamıza rağmen doluluk oranlarımız çok düşüktür. Sezonun en yoğun olmasının beklendiği temmuz başında bile Bodrum başta olmak üzere pek çok yerdeki tablo hayal kırıklığına neden oldu. Hem yerli turistte hem de yabancıda yüksek oranda düşüşler yaşanıyor. Fiyatların Avrupa ülkelerinden pahalı olmasından dolayı turistleri ülkemize çekmekte zorluklar yaşıyor. Fakat katlanan ham madde maliyetleri, personel giderleri, vergiler derken fiyatları aşağı çekmemiz çok zor görünüyor. Bu süreçte bizlere gelen bilgiler doğrultusunda söyleyebiliriz ki 14 Haziran ile 14 Temmuz arası devam etmekte olan UEFA Euro 2024 etkisiyle de rezervasyon akışı yavaşlamıştır. 15 Temmuz’dan sonrası rezervasyonların last minute satışlarla istenilen seviyeye geleceği Temmuz - Ağustos ve Eylül ayının ilk yarısının doluluk bazlı geçeceğidir.” İfadelerine yer verdi.

Ditur Basinla Bir Araya Geldi Internet Gazete Ebru Gormez 483642 9C729B1019D5B2Ff22Edce7457656Dcc
“DİDİM BODRUM SEFERLERİNDEN ÜMİTLİYİZ”
1 Temmuz itibari ile Didim Bodrum arası başlayan seferlerin Didim'e katkısının olacağını belirten Koyuncu, “Bizler Didim tanıtımında faydası olabilecek her türlü etkinliğe öncülük yapmaya, eşlik etmeye ve işbirliğinde bulunmaya hazırız. Bu bağlamda Didim- Bodrum arası hizmet verecek olan Deniz otobüs seferlerinin açılış töreni bizleri mutlu etmiştir.” dedi.

Ditur Basinla Bir Araya Geldi Internet Gazete Ebru Gormez 483642 27Ccaed862B66Aa8B69D70D2077Edf16
FESTİVALLER BU YIL DA DEVAM EDECEK
Didim'de sürdürülen şenliklerden olan Barış Şenlikleri için de çalışmalara başladıklarını açıklayan Koyuncu, ilçenin faydasına olan her türlü yatırımda faydalarının olacağını belirterek, “ Didim Turizm Derneği, Didim Turizm Alt yapı birliği ve sivil toplum kuruluşları ile beraber 1 Eylül Barış Şenlikleri etkinliği için işbirliğimizi başlatmış bulunmaktayız. 31 Ağustos ile 1 Eylül’de 2 gün düzenleyeceğimiz etkinlik için çalışmalarımız, içeriği ile ilgili görüşmelerimiz ve bağlantılarımız devam etmektedir. Netleştikçe bilgilendirmeler yapılacaktır." ifadelerine yer verdi.

Didim’de latin gecesi rüzgarı Didim’de latin gecesi rüzgarı

Ditur Baskani Koyuncu Sezonu Degerlendirdi Didimdeki Otellerde Doluluk Oranlari Dusuk 483642 93112C0Ea9Dbb142046378730192D7F4Ditur Baskani Koyuncu Sezonu Degerlendirdi Didimdeki Otellerde Doluluk Oranlari Dusuk 483642 72Dceb92Bb561F9248945Bf8928F7475

Muhabir: Ebru Görmez