Aydın Efeler’de kızını YSK sınavını yetiştirmek isteyen sürücü Mehmet Demir ile görevli trafik polisi arasında yaşanan tartışma, büyük yankı uyandırdı. Konuyla ilgili Aydın Valiliği’nin başlattığı inceleme sürerken Vatan ve Hürriyet Partisi Kurucu Genel Başkanı emekli polis Yalçın Doğan, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. “Sürücü belgesini vermemenin ne bahanesi olabilir?” sorusunu soran Doğan, “Yaptıklarının çocuğu ile alakası yok! Çocuğunu düşünüyor olsa hızlıca belgesini verir, kontrol yapılır, yoluna devam eder” ifadelerini kullandı. 

'Çok Güzel Hareketler 2' ekibi Aydın’a geliyor 'Çok Güzel Hareketler 2' ekibi Aydın’a geliyor

“OLAN YİNE POLİSE OLUYOR”

İzlediği görüntülerle ilgili yaptığı açıklamada, sürücünün hatalı olduğu vurgulayan Doğan, polislere de sinirlerine hakim olmalarını tavsiye ettiği açıklamasında, “Polisin yanında kimsenin olmadığını, polisin yüzde yüz haklı olduğu durumda bile tek başına kaldığını çok iyi biliyorlar. Arkalarına siyasetçi, bürokrat ve müdürü alanların gözünde polisin zerre kadar değeri yok. Durum bu haldeyken, fevri hareketlerden uzak durup, her türlü tehdide ve hakarete rağmen sinirlerimize hakim olmalıyız. Çünkü olan yine polise oluyor” dedi. 

“İLK ÇALACAKLARI KAPI YİNE POLİSTİR”

Sürücü Demir’in kızını ve kendisini düşünmediğini savunan Doğan, “Sürücü belgesini vermemenin ne bahanesi olabilir? Belgesini verip kızım sınava geç kaldı demiş olsa zaten o arkadaşlar bile sınava yetiştirir. O baba kızını kendisi düşünmüyor, belgesini vermeyerek olayın büyümesini sağlıyor. Yaptıklarının çocuğu ile alakası yok!!! Çocuğunu düşünüyor olsa hızlıca belgesini verir kontrol yapılır yoluna devam eder. Her fırsatta polisleri gömmeye hazır cenah daima vardır. Başları sıkıştığında da ilk çalacakları kapı yine polistir” diye konuştu. 

Muhabir: Sevgi Demir