DP Aydın'da Emanet güven tazeledi

DP Aydın'da Emanet güven tazeledi

Demokrat Parti (DP) Aydın İl Kongresi’nde tek adayla gidilen seçimlerde mevcut il başkanı Serhat Emanet güven tazeleyerek yeniden göreve seçildi.

A+A-

MURAT TAN- Efeler Turistik Park’ta yapılan DP Olağan İl Kongresinde mevcut başkan Serhat Emanet yeniden göreve seçilirken, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve büyük kongre delegeleri de belirlendi. Yapılan seçimlerde 31 Mart Yerel Seçimleri’nde DP’den Söke Belediye Başkan Adayı olan Söke önceki dönem Belediye Başkanı Süleyman Toyran ile DP’den Efeler Belediye Başkan Adayı olan Efeler önceki Dönem Belediye Başkanı Mesut Özakcan da il disiplin kurulu üyesi ve büyük kongre delegesi seçildiler.

ÖZAKCAN İLE TOYRAN KONUŞMA YAPTI

Divan Başkanlığını DP Genel Başkan Yardımcısı Osman Varol’un yaptığı kongrede, divan katibi üyeliğine ise DP Genel İdare Kurulu Üyesi Zekai Alper, İzmir İl Başkanı Metin Dökmeciler, DP MKYK Üyesi Nedim Turbil ile DP Çine İlçe Başkanı Ahmet Soydar seçildi. Gündem maddelerinin görüşülmesi esnasında kürsü konuşması yapan Efeler önceki dönem Belediye Başkanı Özakcan, kendisinin milletvekili olduğu dönemde Aydın’daki 8 milletvekilinin de bütçe görüşmelerinde masaya yumruğu beraber vurduğunu ancak halihazırdaki milletvekilleri arasında bu konuda birlik ve beraberlik sağlanamadığına dikkati çekerek bazı eleştirilerde bulundu. Kongrede konuşma yapan Söke önceki dönem Belediye Başkanı Toyran ise Yerel Seçimler sürecine dönük yaptığı açıklamalarda, seçimleri kazanamamalarının gerekçesini anlattı. 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ittifaklar arasında adeta genel seçim havasına sokulduğunu söyleyen Toyran, bu nedenle seçimleri kazanamadıklarını belirtti.

“MENDERES’İN YOLUNDA GİTMEYE KARARLIYIZ”

186 delegeden 92’sinin oylarıyla yeniden güven tazeleyerek göreve seçilen Emanet ise kongrede yaptığı konuşmada, “7 yıllık İl Başkanlığı görevim boyunca şahsım ve yönetim kurulu üyelerimiz ve partililerimizle DP’nin temsilini ve bayrağını kesintisiz bir şekilde dalgalandırmayı sağlayarak 3 Yerel Seçim, 2 Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve 1 Halk Oylamasına tüm gücümüzle çalışarak katılım sağladık. Aydınımızın yerel ve genel siyasi bahtsızlığını sadece DP anlayışı ve kadrolarının kırabileceğini geçen zaman hepimize kanıtlamıştır. Hem iktidarın hem de yerel yönetimlerin geçtiğimiz 10 yılda Aydın’a yaptıkları en büyük kötülük ise Aydın’ı zehirlemeden çalıştırmayı başaramadıkları jeotermal santrallerdir. Ne yazık ki Evliya Çelebi’nin dağlarından yağ, ovalarından bal akar dediği Heredot’un gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü dediği Aydın, bu güzelliklerinin sonuna doğru gitmektedir. Rahmetli Adnan Menderes düşüncesi ve ruhuyla yoğrulmuş bu topraklarda O’nun ve arkadaşlarının yolunda gitmeye kararlıyız” dedi.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Gündem maddelerinin okunup oylanmasının ardından yapılan seçimlerde Emanet yeniden güven tazelerken, il yönetim kurulu üyeliğine, Selahattin Durak, Tuncer Saray, Mehmet Öz, Salih Vural, Vedat Coşkun, Mustafa Çakır, Mehmet Karakavuk, Neriman Arat, Cafer Avcı, Yeliz Yılmaz, İsmail Soydar, Serkan Güvenç, Hasan Ali Aydınca, Gültekin Alp Akbay ile Kemal Baydu seçildi. Seçimlerde il disiplin kurulu üyeliğine Mesut Özakcan, Süleyman Toyran, Halis Günday, Affer Bacaksız, İbrahim Pehlivan, Mehmet Dikmen ve Emin Alagöz seçilirken, büyük kongre delegeliğineyse Özakcan ve Toyran ile birlikte Serhat Emanet, Muzaffer Yılmaz, Arif Gürdal, İbrahim Pehlivan, Ahmet Soydar, Musa Avcı, Günay Tıkkın, Hasan Akçay, Kerim Akıncı, Halil Bahadır, Mustafa Tütüncüoğlu, Zeki Metin, Selahattin Durak ve Gültekin Alp Akbay seçildi.

dp-aydinda-emanet-guven-tazeledi-140792-2f75040af2a4797bb5f5f4926617d50a.jpegdp-aydinda-emanet-guven-tazeledi-140792-cd2bcae367d3c68a48b2dc67e47e2a12.jpgdp-aydinda-emanet-guven-tazeledi-140792-d99ae1ebf29f3af460c07a3783d52016.jpegdp-aydinda-emanet-guven-tazeledi-140792-de0cd86fbaf1818ee467b98034a5ff48.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.