DSP Aydın’da Köroğlu yeniden başkan seçildi

DSP Aydın’da Köroğlu yeniden başkan seçildi

Demokratik Sol Parti (DSP) Aydın 11. Olağan Kongresi’nde, mevcut başkan Cemil Köroğlu yeniden il başkanı seçilerek güven tazeledi.

A+A-

MURAT TAN- DSP Aydın 11. Olağan Kongresi, Tüm Emekliler-Sen Aydın Şubesi binasında gerçekleşti. Mevcut DSP İl Başkanı Cemil Köroğlu’nun tek listesiyle gerçekleşen seçimli kongrede, gündem maddelerinin okunup onaylanmasının ardından seçimlere geçildi. Köroğlu başkanlığındaki tek listeyle gidilen seçimlerde, il yönetim kurulu, il disiplin kurulunun asil ve yedek üyeleriyle kurultay delegeleri belirlendi.

“SADECE ÜÇ İLÇEDE KONGRE YAPILDI”

DSP Parti Meclisi (PM) Üyesi Süleyman Hışıroğlu’nun divan başkanlığında gerçekleşen seçimlerde divan katibi üyeliğini Birsel Arslan ile Ayten Birinci üstlendi.  Kongrede konuşma yapan DSP Aydın İl Başkanı Köroğlu, “16 Ekim’de atamayla göreve geldim. Bugüne kadar üç ilçemizin kongresini yetiştirebildik. 15 Aralık’ta büyük kurultayımız yapılacak. Bu nedenle ilçe kongrelerimiz yetişmedi.  Süreç dahilinde bazı ekonomik nedenlerden dolayı çoğu ilçemizde örgüt sıkıntısı çekiyoruz. Kongremizin ardından diğer ilçelerimizin de kongrelerini yapacağız. Tüm ilçelerimizin kongrelerini yaptıktan sonra örgüt çalışmalarına başlayacağız. DSP’nin Türkiye’ye ve Aydın’a hükümet olduğu dönemde de yaptıkları ortadadır” dedi.

“KÖYLÜNÜN CEBİNDE ÇAY PARASI YOK”

Konuşmasında mevcut iktidara, CHP’ye ve Aydın’daki yerel yönetimlere de bazı eleştirilerde bulunan Köroğlu, “Ekonomi batmış vaziyette, emekli açlık sınırının altında. Ülkemizin acil olarak DSP’ye ihtiyacı var. Cumhurbaşkanı kendisini dış güçlerin kandırdığını söylüyor. Dış güçler tarafından kandırılıyorsan o koltukta oturmayacaksın. Ana Muhalefet Partisi kendi içinde genel başkanlık yarışı yaşıyor. Ne yazık ki ülkemiz ana muhalefetiyle gerçekten çok kötü yönetiliyor. Bizim DSP olarak gerçekten bir an önce iktidar olup ülkedeki sorunlara el atmamız lazım. Bizim dönemimizde benzin 1.48 liraydı bu gün 7 lira olmuş. Ekonomi iyi, enflasyon küçük diyor. Siz bir mutfağa girin görün. Mutfakta yangın var. Bugün köylere gittiğimiz köylü, gelen misafirden kaçar vaziyette. Köylünün cebinde çay parası yok” diye konuştu.

ÇERÇİOĞLU’NDAN KUŞADASI’NA ÜST GEÇİT İSTEDİ

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Aydın’da güzel işler yaptığını ancak Kuşadası’nda eski Salı Pazarı’nda yapılan alt geçidin rezil durumda olduğunu söyleyen Köroğlu, “O kadar kötü ki bu alt geçidi kim yaptıysa madalya takmak lazım. Alt geçidin bulunduğu karşı noktada okullar var. Çocuklar kış günü karşıdan karşıya geçmek için 800 metre yürüyorlar. Çerçioğlu’ndan oraya üst geçit yapılmasını istiyoruz. Oraya acil olarak üst geçit yapılması şart. Kuşadası’nda 1999’dan beri devam eden Kuşatak Projesi var. Söke’den Kuşadası’na gelirken girişteki alışveriş merkezinin olduğu noktada vatandaşlar lağım kokusuyla karşılaşıyorlar. İnsanlar Kuşadası’na lağım kokusu dinlemeye mi gelsin? Sayın Çerçioğlu’nun bir an önce Kuşatak Projesi’ni bitirmesi gerekiyor. Bunu da kendisinden rica ediyoruz” dedi.

YENİ YÖNETİM BELİRLENDİ

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimlerde, Köroğlu başkanlığındaki il yönetiminde, Hidayet Yurtsever, Mehmet Kırıcı, Yücel Gülle, Ayten Birinci, Yüksel Cengiz, Mustafa Kırin, İsa Çobanoğlu ile Hicran Çakıcı Top yer aldı. Partinin kurultay delegeliğine ise Ayten Birinci, Bekir Kaykı, Ferdi Akkuş, Mustafa Kırin, Yücel Gülle, Mehmet Eroğlu, Bülent Cünlü ile Reyhan Güner seçildi.

dsp-aydinda-koroglu-yeniden-baskan-138732-e308b8007fffa35f8b555d53afa09eb8.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.