“Dünyadaki en yüce duygulardan biridir”

“Dünyadaki en yüce duygulardan biridir”

Babalar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, babalığın dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu ifade etti. 

A+A-

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Babalar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Babaların dünyanın en zor ve ulvi görevlerinden birini üstlendiğini ifade eden Aksoy,  “Hayatımızın her anında varlıklarıyla bize güç veren, iyiliğin, şefkatin, fedakârlığın ve koşulsuz sevginin timsali olan babalarımızın “Babalar Günü”nü kutlamanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

Babalığın yeri doldurulamayan, değeri hiçbir şeyle ölçülemeyen, dünyadaki en yüce duygulardan biri olduğunu belirten Aksoy, “Karşılıksız sevginin en güzel örneklerini veren babalarımız sonsuz bir sevgi ve özveri ile bizlere geleceğimize uzanan yolda rehberlik eden öğreticilerimizdir” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR SORUMLULUK ÜSTLENİYORLAR” 
Babaların sevgi ve şefkatle, fikren ve bedenen sağlıklı nesillerin yetiştirilmesinde büyük bir sorumluluk üstlendiğini kaydeden Aksoy, aynı zamanda aile ve toplum hayatının temel direğini oluşturduklarını belirtti. Babaların, taşıdıkları büyük sorumluluğun ötesinde, bu sorumluluğa tüm varlıklarını adadıklarını ve dünyanın en güzel, en temiz, en masum duygularını taşıdıklarını belirten Aksoy, “Dünyanın her yerinde, hangi sosyal statüde yaşarsa yaşasın tüm babalar yüreklerinde taşıdıkları merhamet, iyilik, güzellik, sabır, adalet ve eşitlik gibi erdemlerle hayatlarımıza ışık tutmaktadır. Bizleri hayata hazırlayan, destek olan, sevgisi ve güveni daima aranan babalarımız, vazgeçilmez değerlerimiz, hayat zenginliğimizdir” diye konuştu. 

“BEKLENTİLERİ SEVGİ VE SAYGIDIR”
Baba sevgisinin sevgilerin en büyüğü ve en kıymetlisi olduğunu söyleyen Aksoy, “En değerli varlığımız, baş tacımız babalarımızın beklentisi ise sevgi ve saygıdır. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, babalarımız için en büyük armağandır. Babaların istediği tek şey hatırlanmak, çocuklarını sadece ihtiyaç duyduğu zamanlarda değil her an yanlarında görmektir. Dolayısıyla Babalar Günü, babalarımıza verdiğimiz değeri, duyduğumuz sevgiyi ve yalnız olmadıklarını göstermek için önemli bir fırsattır. Babalarımızı mutlu etmek, babalarımızın yüreklerini sevgiyle doyurmak, nefes aldığımız her gün babalarımızın merhametine, şefkatine ve güvenine layık olmaya çalışmak hepimizin görevi olmalıdır” diye konuştu. 

“MÜCADELE BAŞARIYLA SÜRÜYOR” 
Aksoy, koronavirüse karşı ülke genelinde mücadelenin tüm alanlarda başarıyla sürdürüldüğünü  belirtirken,  bu zor günlerin, devlet, hükümet ve milletle birlik ve beraberlik içerisinde atlatılacağına yürekten inandığını dile getirdi. Aksoy, “Bizlere düşen ise, coşkuyla kutladığımız babalar günümüzü gelecek yıllarda yine aynı heyecan ve coşkuyla kutlayabilmemiz için alınan tedbirlere hep birlikte uymaktır” dedi. 

Aksoy sözlerini, “Bu duygularla, başta şehit ve gazi babaları olmak üzere baş tacımız, değerli varlığımız babalarımızı sevgi ve saygıyla selamlıyor, sadece baba olan değil, yüreği babalık hisleriyle dolu olan tüm erkeklerin Babalar Günü'nü kutluyorum” ifadeleriyle sonlandırdı. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.