“Dünyaya vurulmuş, asla silinmeyecek Türk damgasıdır”

 “Dünyaya vurulmuş, asla silinmeyecek Türk damgasıdır”

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Alıcık, “Çanakkale dünyaya vurulmuş asla silinmeyecek Türk damgasıdır” dedi.

A+A-

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, 18 Mart dolayısıyla yayınladığı mesajda ilk olarak, “Çanakkale Zaferi, Türk milletini, yurt edindiği Anadolu’dan atmak ve yok etmek üzere yola çıkmış zalimlerin hüsran ve kesin bir yenilgi ile def edilmesinin adıdır” sözlerine yer verdi. Çanakkale’nin dönemin küresel güçlerinin, Türk milletinin en zayıf olduğunu zannettikleri bir dönemde başlatılan büyük saldırının, yüksek bir iman ile püskürtülmesi demek olduğunu söyleyen Alıcık, “Cesaret, yaradılışla beslenen bir erdemdir. Kahramanlık olağanüstü erdem ve cesaretin, şuur ve fedakârlıkla beslenerek, geriye dönmemek üzere ileriye atılmak ve ölüme meydan okuma halidir. Ne büyük bir gurur kaynağıdır ki, Türk milleti bağrından kahramanlar yetiştirmekte ve tarihe damgasını vurmakta en önde yer almıştır. Tarih, Çanakkale’ye kadar topyekûn kahramanlık yapmış millete hiç rast gelmemiştir. Türk Milleti Çanakkale ile kahraman oldu ve Kahraman Türk milleti unvanına kavuştu” dedi.
 

“DÜŞMAN DONANMASI DENİZİN DİBİNE YOLLANMIŞTIR”
Çanakkale Zaferi’nin dünyaya vurulmuş asla silinmeyecek Türk damgası olduğunu vurgulayan Alıcık,  “Çanakkale, ruhun maddeye, imanın insan iradesine, vatan sevgisinin işgal zihniyetine üstünlüğünü haykıran ve ilelebet haykıracak olan bir menkıbenin adıdır. Duaların himmetiyle, aminlerin gücüyle, elbette Türklüğün bükülmez bileği, eğilmez başıyla Çanakkale’de zulüm püskürtülmüş, düşman donanması denizin dibine yollanmıştır” ifadelerini kullandı. 

 

“HAİNLERE, KATİLLERE TÜRK VATANINI DAR EDECEKTİR”
Sırtına aldığı 276 kg’lık topla yenilmez armada şeklinde görülen savaş gemilerini deviren Seyit Onbaşı’nı hatırlatan Alıcık, “Milli yüreklerde sembol haline gelen Çanakkale gençlerimize, geleceğimize milli şuur kodları ile taşınmalıdır. 57. Alay’ın muhteşem iradesiyle birlikte, Conkbayırı, Arıburnu ve Anafartalar’da öne çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlayarak Çanakkale’yi kavramak gereklidir. Çanakkale dünyaya vurulmuş asla silinmeyecek Türk damgasıdır. Çanakkale ruhu Türk milletine Levh-i Mahfuz’dan itibaren yazılıdır ve bu ruh hainlere, katillere Türk vatanını dar edecektir” dedi.

 

Çanakkale Deniz Zaferi’nin kahramanlarını rahmet ve minnetle andıklarını söyleyen Alıcık, “Kutlu zaferimizin 106 yılında, Çanakkale’de bedenlerini siper ederek istiklalimizi koruyan, Cumhuriyet’in yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. MHP’li Alıcık, “18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından alila ak olan 1915 Çanakkale Köprüsü ve bağlantı otoyollar Türk Milletimize hayırlı olsun” sözleriyle mesajına son verdi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.