Beşiktaş ve Milli Takım’ın ünlü futbolcusu Cenk Tosun futbol kariyerinin yanında özel hayatıyla da gündem oluyor. Cenk Tosun’un eşi ve ailesi de merak ediliyor. Bu yazımızda Cenk Tosun’un eşi Ece Tosun kimdir sorusunu gündeme aldık! İşte Ece Akbürgüz Tosun hakkında tüm merak edilenler…

Ece Tosun Kimdir?

Ece Akgürbüz Tosun Türk futbolunun başarılı isimlerinden Cenk Tosun’un eşidir. Sosyal medyada geniş bir takipçi kitlesine sahip olan Tosun, paylaşımları ile dikkat çekmekte ve beğeni toplamaktadır.

Cenk Tosun ile uzun süren birlikteliklerini 2016 yılında dünya evine girerek taçlandırmıştır. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar’ın kıydığı nikâh töreninde Cenk-Ece çiftinin nikâh şahitliklerini Fatih Terim yapmıştır.

Ece Tosun’un mesleği de merak edilenler arasında yer almaktadır. Ancak Ece Tosun’un ne iş yaptığı bilinmemektedir.

Ece Tosun Kimdir 2

Ece Tosun Kaç Yaşında?

Ece Tosun kimdir sorusunun yanında ünlü ismin yaşı da merak ediliyor. Ece Tosun’un 1990 yılında dünyaya geldiği bilinmektedir. Ece Akbürgüz Tosun 2024 yılı itibarıyla 34 yaşındadır. Ece Tosun’un nereli olduğu hakkında ise bir bilgi bulunmamaktadır.

Ece Tosun Cenk Tosun Ne Zaman Evlendi?

Uzun süredir beraber olan Ece Tosun ve Cenk Tosun, 4 Mayıs 2016 yılında hayatlarını birleştirmiştir. Çiftin düğünü, geniş bir katılımla gerçekleşmiş ve medyada büyük ilgi görmüştür. Paylaşılan fotoğraflar büyük beğeni toplamıştır.

Evliliklerinde mutlu ve uyumlu bir çift olarak tanınan Ece ve Cenk Tosun, sosyal medya üzerinden de sık sık birlikte fotoğraflar paylaşmaktadır. Çiftin Almanya’da tanıştığı bilinmektedir.

Ece Tosun Kimdir 4

Ece Tosun ve Cenk Tosun'un Kaç Çocuğu Var?

Ece Tosun ve Cenk Tosun'un iki çocuğu vardır. Çift, aile hayatlarına büyük önem vermekte ve çocuklarıyla birlikte mutlu bir yaşam sürmektedir. Alin ismini verdikleri bir kız çocukları ve Arden Cenk adlı bir erkek çocukları vardır.

Ece Tosun ve Cenk Tosun’un ilk çocukları Arden Cenk Tosun 2018 yılının Ekim ayında doğmuştur. Ece Tosun ve Cenk Tosun’un en küçük çocukları Alin Tosun ise 2019 yılının Kasım ayında dünyaya gelmiştir.

Çocuklarına instagram hesabı açan çift, çocuklarıyla alakalı görselleri bu hesaplardan paylaşmaktadırlar. Alin Tosun’un kullanıcı adı @alintosun iken Arden Tosun’un ki @ardencenktosunofficial’dır.

Ece Tosun Kimdir 3

Cenk Tosun Kimdir?

Ece Tosun kimdir yanıtladıktan sonra Cenk Tosun’u tanıyalım…

Kuşadası’nda Tarihi İzler: Güvercinada Kalesi'nin Tarihi! Neden Yapıldı? Kuşadası’nda Tarihi İzler: Güvercinada Kalesi'nin Tarihi! Neden Yapıldı?

Cenk Tosun 7 Haziran 1991 tarihinde, Almanya’nın Wetzlar şehrinde dünyaya gelmiştir. Cenk Tosun, Almanya’da yetişmiş Türk bir futbolcudur. Türkiye Milli Takım forması giyen Cenk Tosun aynı zamanda Türkiye’nin büyük kulüplerinden Beşiktaş’ta uzun süredir forma giymektedir.

Futbola 6 yaşında  Eintracht Frankfurt altyapısında, Almanya’da başlayan Tosun, Türk bir ailenin çocuğu olarak yetişmiştir. Yeterince deneyim kazandıktan sonra ilk profesyonel sözleşmesini 2009 yılında imzalamıştır. 1 yıl orada kaldıktan sonra 2011 yılında Türkiye’ye, Gaziantepspor’a transfer olmuştur.

2011-14 yılları arasında forma giydiği Gaziantepspor'da toplam 109 maçta boy gösterme şansı bulan Cenk Tosun, 39 kez rakip gol atarak ışığını parlatmaya devam etmiştir. Başarılı performansından sonra 2 Şubat 2014 yılında Beşiktaş’a transfer olarak, Beşiktaş’ın efsanelerinden olma yolunda ilk adımını atmıştır.

Cenk Tosun’un 2016’da evlendiği Ece Akgürbüz Tosun’dan iki çocuğu vardır. Cenk Tosun’un çocukları ve eşiyle birlikte İstanbul’da ikamet ettiği bilinmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ