Yerel seçimlerin ardından 3 aylık bir süreç geride kalırken yeni seçilen belediye başkanları ilçelerinde çalışmalara başladı. AK Parti Efeler İlçe Başkanı Oğuz Kendirlioğlu, Efeler Belediye Başkanı Anıl Yetişkin’in 3 aylık sürecini değerlendirdi. Başkan Yetişkin’in seçim sürecinde vermiş olduğu vaatlerin hayata geçirilmesi konusunda takipçi olacaklarını ifade eden Başkan Kendirlioğlu, Yetişkin’in üç aylık performansının yeterli olmadığını dile getirdi.

Efeler Belediyesi Ak Partinin Takibi Altinda Baskan Kendirlioglu 3 Aylik Performans Yetersiz Int Gzt Ozel 484320 F378E049E9A270681C6127A5B41Ce353

“EFELER’DE MUHALEFETİZ”

Yerel seçim sürecindeki çalışmalarına değinen AK Parti Efeler İlçe Başkanı Kendirlioğlu, “Genel olarak değerlendirmeden önce biz ilk önce kendimizi değerlendirelim. Biliyorsunuz yeni bir seçim geçirdik. Yerel seçimi atlattık. Bu yerel seçimde Efeler ilçesinde Cumhur İttifakı olarak girdik. Cumhur İttifakı'ndan da paydaşımız MHP'den adayımız çıktı. Aydın Efeler'de hatta Türkiye'de diyebilirim Aydın ilinde Cumhur İttifakı'nın paydaşlığının en güzel örneklerinden birini yaşadık. Çok iyi bir iletişim içinde hiçbir sıkıntı olmadan sanki kendi adayımızmış gibi hatta kendi adayımız gibi çalıştık. Milliyetçi Hareket Partisi'nin teşkilatlarıyla hem de belediye başkan adayımız olan Burak Pehlivan’la iyi bir iletişim içinde çalıştık. Elimizden geldiğince sabahtan akşama kadar neredeyse duraksamadan çalıştık. Bu zaten hem Aydın ilinde hem de Türkiye'de dikkat çekici bir olay oldu. Bize gerek muhalefetten gerek ise kendimizden gerek ise Milliyetçi Hareket Partisi'nden bu konuda çok güzel dönüşlerimiz oldu. Tabii çalıştık çalıştık ama sonuç itibariyle bir başarıya Efeler ilçesinde ulaşamadık. Halkımızın söylemi, halkımızın seçimi bizim için çok önemli. Halkımız böyle takdir etti. Halkımız dedi ki siz muhalif olun, muhalefette kalın yerel iktidarda. Biz yerel iktidarda Efeler ilçesinde muhalefetteyiz şu anda. Hala daha Cumhur İttifakı ortağımız, kardeşimizle beraber devam ediyoruz. Tabii bu seçimin bir de galibi olacaktı. O da Cumhuriyet Halk Partisi’nden Anıl Yetişkin oldu. İlk önce onu tebrik ediyoruz. Partimiz adına güzel bir seçim geçirdik. Herhangi bir sıkıntı olmadan herhangi bir can sıkıcı işler olmadan, can yanmadan güzel bir seçim geçirdik tüm ülkemizde olduğu gibi” dedi.

Efeler Belediyesi Ak Partinin Takibi Altinda Baskan Kendirlioglu 3 Aylik Performans Yetersiz Int Gzt Ozel 484320 E7898Cac56823B0F9716C8B4Cd737Ce8

“VERMİŞ OLDUĞU SÖZLERİNİN TAKİPÇİSİYİZ”

Efeler Belediye Başkanı Yetişkin’in seçim süreci boyunca vermiş olduğu vaatlerin yapılıp yapılmayacağının takipçisi olacaklarını dile getiren Kendirlioğlu, “Seçimin üstünden 3 aylık yaklaşık bir süre geçti. Bu süre zarfında derseniz ki bize 'Anıl Yetişkin nasıl belediye başkanı?' onu izleyip görmemiz lazım. 3 aylık bir süre zarfında neler yaptı neler yapmadı. Onu biz takip ediyoruz, takipteyiz. Bir ekibimiz var. Aydın ili ve Efeler ilçesinde vermiş olduğu sözlerin takipçisi olacağız. Yapacak mı? Yapmayacak mı? Onun takibini teşkilatımızla birlikte yapacağız. '3 ay içinde performansı nasıl?' derseniz, bence çok yeterli değil. Neden yeterli değil? Şimdi diyebilirler ki biz üç aylık başka bir belediyeden devraldık. 'Anca daha toparlanıyoruz' diyebilirler. Ama şunu unutmamak lazım ki CHP'den seçilen Anıl başkandan önce de Fatih Atay vardı. Fatih Atay da geçmişte CHP belediye başkanıydı. Daha sonra İYİ Parti'ye geçti. Belediyeler kurumsal bir yapıdır. Devamlılık esastır. Bu devamlılığın neticesinde de ben ilk üç aylık performansına bakarsam aklıma ilk sinek sorunu geliyor. Yani yıl 2024, biz hala da tüm vatandaşlarımız partili partisiz, bir sinek sorunuyla karşı karşıyayız. Geceleri penceremiz açık yatamıyoruz. İlaçlama bazen oluyor, çok nadiren bazen olmuyor. Bu bir sıkıntı ki yıl 2024 bunu biz köylerde dahi konuşmamamız lazımken 300-350 bin nüfuslu Aydın'ın merkezinde biz hala daha sinek sorunun konuşmak zorunda kalıyoruz. Bunun iyi araştırılıp daha önceden şubat, mart, nisan aylarında tedbirinin alınması lazımdı. Ama maalesef şu an için bu tedbir alınmadı. Geçici çözümle tam olarak ilaçlama da yapılamıyor” diye konuştu.

Efeler Belediyesi Ak Partinin Takibi Altinda Baskan Kendirlioglu 3 Aylik Performans Yetersiz Int Gzt Ozel 484320 00F62Edf42061519Eb1A44547Bde0E31

Aydın'da o esnaf grubuna son çağrı Aydın'da o esnaf grubuna son çağrı

SEÇİM DÖNEMİNDEKİ PROJE SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Kendisinin Fatih Mahallesi'nde oturduğunu ancak halen ikamet ettiği sokaktan hiçbir ilaçlama aracı geçtiğini görmediğini vurgulayan Kendirlioğlu, “Ben gece saat 20.00'den sonra pencerelerimi kapayarak klimayla oturmak zorunda kalıyorum. Bu Aydın halkına yapılacak bir zulüm değil. Ben hep şunu söylüyorum hayvan hakları bizim kırmızı çizgimiz, hayvanlarımız, sokak köpeklerimiz, kedilerimiz, canlarımız, bizim için de can. Ama herhalde muhalif CHP belediye başkanı ve CHP’li belediye hayvan haklarını yanlış anladılar. Sinekleri de koruyorlar. Hayvan hakları olarak onları da koruduklarını düşünüyorum. Ama onlar sinekleri koruyacaklarına ilk önce sokaktaki hayvanlarımıza sahip çıksınlar. Biliyorsunuz hepimizin yaşadığı sokaklarda canlarımız var ama o canlarımız bazen bizim canlarımızı yakabiliyor. Basında da görüyoruz, televizyonda da görüyoruz. Birebir biz kendimiz Aydın’da da yaşıyoruz. Gece belli bir saatten sonra sokağa çıkmak artık vatandaşlarımız için korkulu bir rüya haline geldi. Her köşe başında çeteleşmiş şekilde duran köpekler var. Bunlara bir çare bulunması lazım. Sayın Başkanımızın bu konuda bir projesi vardı. O projeyi uygulanmasını veya uygulayabileceğini görmek istiyoruz. Neler yapacaklarını daha önceden notlarımızı aldık. Bu süre zarfında yapıp yapmayacağının, takipçisi olacağımızı bilsinler. Sayın Başkan, Hayvan Rehabilitasyon ve Pet Otel Projesi vardı. En kısa sürede bu projesini hayata geçirmesini istiyoruz. Takipçisiyiz, takip de yapıyoruz” dedi.

Efeler Belediyesi Ak Partinin Takibi Altinda Baskan Kendirlioglu 3 Aylik Performans Yetersiz Int Gzt Ozel 484320 Aaf4759Fb7F8881Ee765C9853D0845Cd

“ANIL BAŞKAN’IN ARA SOKAKLARI GEZMESİNİ İSTİYORUM”

Efeler’in bazı sokaklarında çöp sorunu olduğunu aktaran Kendirlioğlu, “Aydın güzel bir şehir. Havasıyla, suyuyla her şey de güzel. Fakat en büyük sorunlardan birisi şu an çöp sorunudur. Sokakları geziyorum. Her gün bir yerdeyim. Sokaklar pislik içinde. Çöplerimiz toplanmıyor. Çöplerimiz toplanmıyor derken çöplerimiz çöp konteynerlerinden toplanmıyor değil. Tabii ki onu belediye yapacak, çöp konteynerini toplayacak, çöpünü alacak ama sokaklarımız pislik içinde. Efeler Belediyesi'nin ekipleri yeterli mi, yetersiz mi bilemiyorum. Ama buraya geldiklerine göre bunların da çözmeleri gerekiyor. Anıl Başkan'ın ara sokakları gezmesini istiyorum. Örneğin Fatih Mahallesi, Osman Yozgatlı Mahallesi, Efeler Mahallesi’nin ara sokaklarını bir gezerse ne demek istediğimi daha detaylı anlatacaklar” ifadelerini kullandı.

“3 AYLIK PERFORMANS ÇOK İYİ DEĞİL”

Seçim döneminde verilen vaatlerin yerine getirilmesi hususunda geçmiş döneme atıfta bulunan Kendirlioğlu, “Başkanın üç aylık performansı şu an stabil durumda ama gözümüz Efeler Belediyesi'nin üstünde, projeleri önümüzde ve her daim kontrolümüz altında. Biz takipçi olacağımızı buradan halkımıza söylüyoruz. Aydın’da yaşayan halkımız içi rahat olsun. Biz projelerin takipçisiyiz. Geçmiş geleceğin aynısıdır. Geçmişten bu yana Efeler Belediyesi'nin yaptıklarıyla, şimdiki yapılanları kıyas ederseniz, ne demek istediğimi anlarsınız. Geçmişte birçok söz verdiler. Onlar da bizim elimizde. 2009’da Aydın Belediyesi vardı arkasında 2014’te Efeler Belediyesi kurularak Büyükşehir'den ayrıldı. 2014'ten bu yana neler yaptıklarını, neler yapmadıklarını biliyoruz. Geçmişi baz alırsak, gelecekte de bir şey yapacaklarına inanmıyoruz. Geçmişte ne yapıldı da gelecekte ne yapılsın! İnşallah biz yanılırız. Aydın’ımıza güzel hizmetler olur. Sonuçta biz de burada yaşıyoruz. Biz de burada ekmek kazanıyoruz. Hava alıyoruz, nefes alıyoruz, yaşıyoruz. Ama ben şu anki ilk 3 aylık performanslarının çok iyi olduğu kanaatinde değilim” sözlerini kaydetti.

“SOKAKTAYIM HERKES DE SOKAKTA”

Yerel seçimlerin ardından ortaya çıkan sonucun AK Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı tarafından araştırıldığını belirten Başkan Kendirlioğlu, sözlerini şöyle tamamladı: “Tabii ki siyaset devam ediyor. Siyaset bugün de var, yarın da var, geçmişte de var. Siyasette her ne kadar Efeler ilçesinde, Aydın ili bazında seçim kaybetsek de öyle görünse de genelde biz iktidarız. Halkımız yaklaşık bir sene önce Sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti'yi Cumhur İttifakı'nı birinci parti olarak çıkardı. Bunun da göz ardı edilmemesini istiyorum. Tabii ki bu seçimde neden böyle olduğuna dair çok tartışılabilir. Neden olduğunu zaten bizim genel merkezimiz, il başkanlığımız bu konular üzerinde bilimsel bir çalışma yapıyor. Neden olduğu konusunda bir bilgi sahibi olacağız. Ama Efeler AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı olarak bunu kendim demiyorum. Sokaktayım, herkes de sokakta. Biz elimizden gelenin en yüksek seviyesinde burada yaptığımıza inanıyorum. Çalıştığımıza inanıyorum. Ama halkımızın takdiri de başımızın üstünde yer var.”

Muhabir: Seval Selvi