Efeler Belediyesi eski minibüs garajını geri mi alıyor? 

Efeler Belediyesi eski minibüs garajını geri mi alıyor? 

Efeler Belediye Meclisi toplantısında 1 Ağustos’ta meclis kararıyla 3 yıllığına bedelsiz olarak Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen eski minibüs garajının tahsisinin iptali görüşüldü. 

A+A-

MURAT TAN- Ek gündem maddeleri dışında toplamda 14 ana gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı Efeler Belediye Meclisi toplantısında, 1 Ağustos’ta Aydın Büyükşehir Belediyesine 3 yıl süreyle bedelsiz devredilen Zafer Mahallesi’ndeki eski minibüs garajının tahsisinin iptalinin görüşülmesi akıllarda soru işareti doğurdu. Tahsisin iptaliyle ilgili ertelemeye gidebileceklerini ve bunun henüz netlik kazanmadığını söyleyen Efeler Belediye Başkan Atay, konuyu daha sonra tekrar meclis gündemine alacaklarını belirtti. 

KARDEŞ BELEDİYELERE DESTEK OLUNACAK 

Toplantıda, belediye hizmet ve faaliyetlerinin kamuoyunda daha geniş kitlelere daha etkili bir biçimde ulaştırılabilmesi için Web Tv kurulması, kuruluş işlemleri ile ilgili Belediye Başkanı Atay’ta yetki verilmesi, iş ve işlemlerin Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce yürütülmesi kararlaştırıldı. Kardeş şehir Ardahan Belediyesi’ne 1 adet kar küreme aracıyla bir diğer kardeş şehir olan Fındıklı Belediyesi’ne de Atatürk Büstü veya Heykeli yapım işinin de görüşüldüğü toplantıda her iki konu da Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi. Efeler Yeniköy Mahallesi’nde Yeni Sokak üzerinde yeni yapılan parka ‘Kadınlar Parkı’ verilmesinin de kararlaştırıldığı toplantıda, ayrıca Ovaeymir Mahallesi’ndeki Turgut Özal Bulvarı’nda ve İmamköy Mahallesi Köyiçi Sokak’taki talep edilen yerlerin, içkili alan bölgesine dahil edilmesi hususu da oy çokluğuyla karara bağlandı. 

Ek gündem maddeleriyle bazı imar plan tadilatlarının da görüşüldüğü toplantının bitimiyle birlikte konuşan Başkan Atay,  ikinci oturumun 4 Aralık Çarşamba günü saat 17.00’de yapılacağını duyurdu.

whatsapp-image-2019-12-02-at-22-22-55.jpegwhatsapp-image-2019-12-02-at-22-48-32.jpegwhatsapp-image-2019-12-02-at-22-22-56-1.jpegwhatsapp-image-2019-12-02-at-22-22-56.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.