Efeler'de Tiyatro Coşkusu

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'ın öncülüğünde kültür ve sanatın kenti olma hedefi doğrultusunda hareket eden Efeler Belediyesi, yarıyıl tatilinde öğrencilere yönelik kültür-sanat etkinlikleri düzenledi. Efeler Belediyesi Şehir Tiyatrosu (EBŞT) ekibi, 'Nasreddin Hoca ve Çocuklar' isimli oyunla öğrencilere unutulmaz bir tatil hediyesi sundu.

Tiyatro Sanatıyla Eğlence Dolu Tatil

Efeler Belediyesi, yarıyıl tatilini eğlenceli ve öğretici aktivitelerle geçirmek isteyen öğrencilere yönelik bir dizi etkinlik organize etti. EBŞT ekibi, müzikli çocuk oyunu 'Nasreddin Hoca ve Çocuklar' ile minik tiyatro severleri hem güldürdü hem düşündürdü. Serkan Fırtına'nın kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği oyun, Aydın Kültür Merkezi Hidayet Sayın Salonu'nda iki ayrı seansta tiyatroseverlerle buluştu.

Kültür Sanatta Çocuklar Ön Planda

Efeler Belediyesi, çocukların sanata olan ilgisini artırmayı ve onlara kaliteli zaman geçirme imkânı sunmayı hedefliyor. 'Nasreddin Hoca ve Çocuklar' adlı oyun, çocukların hem eğlenmesine hem de yeni şeyler öğrenmesine olanak tanıdı. EBŞT ekibinin sahnelediği oyun, çocuklar kadar ebeveynlerden de tam not aldı. Gösterinin ardından çocuklarla sahnede buluşan tiyatro sanatçıları, minik seyircilerle birlikte fotoğraf çekilerek onların tatil sevincine ortak oldu.

Şehir Tiyatrosundan Teşekkürler

Seyircilerin ilgisine ve sevgisine mazhar olan tiyatro oyuncuları ve Efeler Belediyesi, bu tür etkinliklerin düzenlenmesine olanak sağlayan Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay'a minnettarlıklarını ifade ettiler. Sanatın ve kültürün çocuklar üzerindeki pozitif etkilerine dikkat çeken aileler, bu tür etkinliklerin artarak devam etmesini diledi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Haber Merkezi