Eğitim Bir Sen 27 yaşında

Eğitim Bir Sen 27 yaşında
ABONE OL
Eğitim-Bir-Sen Aydın Şubesi’nin 27. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınlandı.

(ŞERMİN ÇOLAK) Kutlama mesajı yayınlayan Eğitim-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Fatih Taşpınar, Eğitim-Bir-Sen’in 27 yıllık soylu mücadelenin direnişi olduğunu vurguladı. 
Mehmet Akif İnan öncülüğünde 14 Şubat 1992’de kurulan Eğitim Bir Sen Sendikası, kuruluşunun 27’nci yılını kutladı. Aydın Şube Başkanı Fatih Taşpınar da yaptığı açıklamada sendikanın kuruluş amaçlarını ve faaliyetlerini anlattı.
Eğitim-Bir-Sen’in, 2001 yılında çıkarılan Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun ardından çalışmalarına hız verdiğini ifade eden Başkan Taşpınar, “Hayatın her alanında boyun eğmeye zorlanan, değersizleştirilen, hakkı yenilen, ötekileştirilen, kimliklerini oluşturan değerlerin hayatın dışına atılmaya çalışıldığını gören kamu görevlilerinin teveccühünü kazanmış ve 2011 yılında genel yetkili sendika, Mayıs 2018 itibarıyla 450 bine yaklaşan üyesiyle, Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü olmuştur.  Eğitim-Bir-Sen, hukuksuz, adaletsiz, çağ dışı yönetim ve paylaşım pratiğinin egemen olduğu bir dönemde, kendi hayatları adına karar verme yetkisinin bir avuç azınlığın elinde olduğunun idrakinde olan, her türlü baskı aracına rağmen müesses nizamı dönüştürebileceğine inanan adanmış dava adamlarının 27 yıllık soylu mücadelesidir” dedi.
 Taşpınar, Eğitim Bir Sen’in varoluşu bir bütün olarak gören, yeryüzü tasavvurunu yeryüzü adaleti arayışına temel yapan; ülkelerin sınırlarını insanın bilincinin sınırlamasına izin vermeden, bulunduğu yerin koordinatlarını tüm yeryüzüne bakarak çizen ve buna göre eylem haritasını belirleyen bir sendika olduğunu savundu.  

Kaynak:

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.