Eğitim-İş Aydın’a minik başkan

Eğitim-İş Aydın’a minik başkan
 Muhabir
Eğitim-İş Aydın Şubesi’nde başkanlık koltuğuna 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla minik Asya Yüksel oturdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm yurtta olduğu gibi Aydın’da coşkuyla kutlandı. Bayramı dolayısıyla geleceğin teminatı minikler, bir günlüğüne başkanlık koltuklarına oturdu. Eğitim-İş Aydın Şubesi’nin başkanı da minik Asya Yüksel oldu. Eğitim- İş Aydın Şube Başkanı Şaban Özdemir, başkanlık koltuğuna bir günlük Asya Yüksel’i oturttu. Minik başkan Yüksel, günün anlam ve önemine ilişkin kutlama mesajı yayımladı.

whatsapp-image-2024-04-23-at-15-56-02.jpeg

“ÇOCUK HAKLARI KAĞIT ÜZERİNDE KALDI”
Minik Yüksel’in kutlama açıklamasında, “Bu toprakların insanlarının tebaa olmaktan ulus olmaya geçtiğinin tescillenmesinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk Meclisinin kurulmasının 104. yılıdır. Bugün, dünyada çocuklara bayram adamış tek ulus olmanın kıvancını yaşamanın günüdür. Büyük Önder Atatürk'ün Anadolu'da yaktığı bağımsızlık ışığı, 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla tüm yurdu aydınlatmıştır. Atatürk'ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı gün olan 23 Nisan'ı, bayram olarak armağan ettiği çocuklarımızın korunması konusunda da siyasi iktidar üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmemektedir. Çocuk haklarına yönelik olarak ortaya çıkan tablo ülkemizde çocuk haklarının sadece kâğıt üzerinde kaldığını göstermektedir” dedi.

“VATANI KORUMAK ÇOCUKLARI KORUMAKLA BAŞLAR”
Yüksel mesajında ayrıca, “Okullarda olması gereken çocuklar geçim derdine düşmüş, okula gelenler de bir öğün yemek bulamamakta, aç kalmakta, çocuk işçi sayısı ve iş cinayetleri günden güne artmakta, hatta meslek okulları eliyle çocuk işçilik sıradanlaştırılmaktadır. Çocuklarımız, barınmadan sağlığa kadar birçok temel hakkına erişmekten uzaktır. Çocuk gelinlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Vatanı korumak çocukları korumakla başlar’ sözleri ışığında, tüm çocuklarımızın eğitim ve sağlık hakkından eşit koşullarda yararlandığı, her türlü istismar ve baskıdan uzak gelişimlerini sağlayabildikleri bir ülke hepimizin ortak özlemi olmalıdır. Bu duygular ve düşüncelerle yaşanan olumsuzluklara rağmen, aydınlık geleceğimizin güneşi ve güvencesi çocuklarımız başta olmak üzere, tüm ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” ifadeleri yer aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.