Elbir “AK Parti Efeler her zaman sahada”

Elbir “AK Parti Efeler her zaman sahada”
ABONE OL
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, 2023 Genel Seçimleri için sahada ne durumda olduklarını, nasıl çalışmalar yaptıklarını Aydın Hedef Gazetesi’ne anlattı.

(ŞEVVAL ATEŞ) Türkiye’nin adım adım seçime doğru gittiği bu günlerde AK Parti Efeler İlçe Başkanı Hüsnü Elbir, teşkilat olarak sahada olduklarını ve çok iyi durumda olduklarını dile getirdi.

Kendisinin gençlik çağından beri siyasette olduğunu söyleyen Elbir, “Doğru Yol Partisi’nde Gençlik Kolları Başkanlığı yaptım. Daha sonra yaklaşık 10 ay ilçe başkanlığı yaptım. Yani tabiri caizse gençliğimden beri siyasetin içindeyim.” dedi.

“CUMHURBAŞKANI’NIN DİK DURUŞU BENİ ÇOK ETKİLEDİ”
"Yaparsa AK Parti yapar sloganını Aydın’da gördük biz" diyen Hüsnü Elbir, “Ben siyasete yabancı biri değilim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın o dik duruşu, söylemleri, tavırları beni çok etkilemişti. Biz geçmişte şunu çok gördük. Yapılmayan çok yatırım gördük. Gençliğimiz öyle geçti. Örneğin bir yere temel atılırken, nasıl olsa bitmez diye konuşuyorduk. Ama çok uzun bir süre Recep Tayyip Erdoğan’ı takip ettim. Bir sloganı vardı. O benim hep çok hoşuma giderdi. ‘Durmak yok, yola devam.’ Mesela Aydın’dan bir örnek vereyim. Yıllarca bekleyen Çine Topçam Barajı. AK Parti bitirdi. Yapılan projeleri de bitirdi. Biz AK Parti sayesinde gerçekten duble yollar görmeye başladık. Verilen sözlerin yerine getirilme aşamasını gördük. ‘Yaparsa AK Parti yapar’ sloganını gördük. Ve bu sloganın tuttuğunu gördük. Ben de Cumhurbaşkanımıza bir nebze faydam olur mu acaba diye, AK Parti’ye katılmayı uygun gördüm.” cümlelerini dile getirdi.

Pandemi zamanında 14 bin üyeye telefonla ulaştıklarını söyleyen Başkan Elbir, “Biz göreve geldiğimizde salgın hastalık dünyanın her yerini sarmıştı. Biz AK Parti Efeler olarak 15 Mart 2020 tarihinde kongre yapacaktık. Ancak o zaman zarfında hastalıktan dolayı bütün kongreler iptal oldu. Daha sonra sokağa çıkma yasakları ile tanıştık. Biz ister istemez o zaman zarfında sahada olamadık. Ama biz telefonla dahi olsa üyelerimize ulaştık. Yaklaşık 14 bin kişiye telefonla ulaştık. Telefonla ulaşıp onların hallerini hatırlarını sorduk. Bizden bir istekleri olup olmadığını sorduk. Daha sonra Cumhurbaşkanımız ‘Gönül Seferberliği’ adı altında sahaya inmemizi istediğinde, biz teşkilatımızla beraber kadın kollarımız, gençlik kollarımız ve ana kadememizle beraber Efeler ilçemizde sokağa indik. O gün bu gündür de devamlı sahadayız.” dedi.

“HAYIRDIR BAŞKANIM SEÇİM Mİ VAR?”
Esnaf ziyaretleri yapmaktan oldukça keyif alan Elbir, “Esnaflarımızla bir araya gelmek beni her zaman çok mutlu ediyor. Sürekli olarak da esnaf ziyaretleri yapıyoruz. Ancak esnaflarımız şöyle bir serzenişte bulundular, her gittiğimiz yerde, ‘Hayırdır başkanım, seçim mi var?’ Biz bir seçimin olmadığını, AK Parti’nin her zaman sahada olduğunu, onlarla sohbet etmek istediğimizi ve onların dertlerini dinlemeye geldiğimizi söyledik. Tabi bir müddet sonra kafalarındaki algı değişti ve sokakta karşılaştıklarımız, telefonla ulaşanlar ya da partimize gelenler, ‘Başkanım bizim mahallemize ne zaman geleceksiniz?’ diye sormaya başladılar. Bence olması gereken zaten buydu. Çünkü seçmen şunu istiyor, seçimden seçime hatırlanmak istemiyor, onlarla sürekli sohbet edilmesini istiyor, onların acısını paylaş, mutlu günlerini paylaş, çayını iç bunu istiyorlar. Biz bunu milletvekillerimizle beraber, MKYK üyelerimizle beraber, il başkanımızla beraber yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“20 YILDIR İKTİDARDAYSAK SAHADA OLMANIN KARŞILIĞI”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Ocak 2022 tarihinde Aydın’da yaptığı toplu açılış törenini hatırlatan Elbir, “Cumhurbaşkanımız 15 Ocak 2022 tarihinde toplu açılış töreni için buraya geldiğinde, o soğuk havaya rağmen o kalabalığa herkes şahit oldu. O kalabalığı oluşturan insanların hepsi gönülden geldi o gün o alana. Çünkü biz onların gönüllerine dokunduk. Biz onlara samimiyetimizi ilettik. Onlar da bize karşılığını verdi. Aydın halkı, bütün ilçeleriyle bize o gün çok güzel bir şekilde karşılığını verdi. Orda 09 vardı. Cumhurbaşkanımız uzun süre Aydın mitingini konuştu. Onun için biz sahadayız. Sadece yaklaşan seçim süreci için saha çalışmalarımızın dozunu daha fazla artırarak devam ettireceğiz. AK Parti, 20 yıldır iktidardaysa, bunun karşılığı hep sahada olmasıdır. Hep vatandaşla beraber olmak, hep onların isteklerini, taleplerini yerine getirmektir. Yine de durmak yok yola devam. Çünkü biliyoruz ki yaparsa AK Parti yapar.” dedi.

“Z KUŞAĞI DEĞİL TEKNOFEST KUŞAĞI”
İlk defa oy kullanacak gençlere çağrıda bulunan Elbir, “Ben esasen Türkiye Cumhuriyeti’nin gençlerinin bir harfle sınıflandırılmasına hiç sıcak bakmıyorum. ‘Z kuşağı’ başlığı altında sınıflandırılıyor ya. Peki ben soruyorum. Z harfinden sonra hangi harf gelecek? Bence ‘Z Kuşağı’ falan yok. Direkt, ‘Teknofest Kuşağı’ var. Adam akıllı teknolojiyi kullanan genç nesillerimiz var. Yeri saati geldiğinde konuşmasını bilen, yeri saati geldiğinde kendini savunmasını bilen, okuyan araştıran bir gençliğimiz var. Biz gençliğe teknolojiyi verdik. Biz gençliğe araştırma hakkı verdik. Biz gençliğe sorgulama hakkı verdik. Biz okurken çok zor şartlarda okuduk. Okul başlardı aradığımız kitabı bulamazdık. Ama ilk hedef ne yaptı Cumhurbaşkanımız? Okullar açıldığında çocuklarımızın kitapları hazır olacak dedi. Gerçekten de oldu. Bu konu bile onlara verdiğimiz değeri gösterir. Tabi ki eksik olduğumuz noktalar var mıdır, elbette ki vardır. Bunlar istişare ile gelen talepler doğrultusunda yerine getirilecektir. Bunun yanında üniversite sayısına bakalım. AK Parti geldiğinde kaçmış, şu an kaç? Öğrenci sayısına bakalım. Biz AK Parti olarak, 20 yıldır gençlerimizin yanındayız. Hep de yanlarında olacağız.” kelimelerini ifade etti.

“AK PARTİ EFELER’İN 26 BİN CİVARI ÜYESİ VAR”
Son olarak AK Parti Efeler’in her geçen gün üye sayısının arttığını söyleyen Efeler Teşkilat Başkanı Hüsnü Elbir, “Gerçekten AK Parti’ye ilgi ve alakanın arttığını söyleyebilirim. Biz her gün üye alıyoruz. Şu an AK Parti Efeler’in 26 bin civarında üyesi var. Bize her taraftan üye kaydı var şu anda. Diğer partilerden istifa edip gelen var. Daha önce bizde olan ama bir şeye kızıp kaydını sildiren ancak sonra yeniden üyemiz olan vatandaşlarımız var. Bizden istifa edip giden üyelerimize telefon açıyoruz. Bir yanlış mı yaptık, neden istifa ettiniz diye muhakkak soruyoruz. Ama biz orada da gönülleri fethetmeye çalışıyoruz. Bizler zaten tamamen şeffaf bir partiyiz. Tüm vatandaşlarımızın sorununu çözmek için buradayız. Biz burada 2-3 yıldır görevdeyiz. Ve ben bu süre zarfında vatandaşlarımızın sorunlarını çözdüğümüze de inanıyorum. Aydın halkı bize inansın ve güvenmeye devam etsin. Bütün sorunların üstesinden gelecek kadrolara sahibiz.” diyerek cümlelerine son verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.