(TÜRKER KOCAKAHYA) Belediye Başkanı Levent Tuncel, ellerini taşın altına koyup sorunları çözmek istediklerini belirtti.
Spor Toto Bölgesel Amatör Lig (BAL) takımlarından Sökespor’da yapılması gereken olağanüstü genel kurul 29 Haziran Pazar tekrar toplanmak üzere ertelendi. İlk toplantıda üye çoğunluğu olmadığı için ertelenen toplantının ikinci toplantısında çoğunluk yeterli olsa da yönetim oluşturulması için toplantı erteleme kararı alındı. Söke Belediyesi Tahsin Demirtel Tesisleri’nde düzenlenen ikinci toplantıya Belediye Başkanı Levent Tuncel, Kulübün son başkanı Yusuf Günal ve yönetim kurulu üyeleri, kulüp üyeleri ile taraftarlar katıldı. Kongrede Tuncel, Günal ve yönetim kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda erteleme kararı alınması çıktı.

“ADAY OLMAMASINA ÜZÜLDÜM”
Kongrede konuşan Sökespor’un son Başkanı Yusuf Günal, 3 yıldır kulübe emek verdiğini kaydetti. Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel ile yaptıkları toplantı sonrasında Tuncel’e teşekkür ettiğini belirten Günay, “Kongrede aday yok. Ben aday olmamasına üzüldüm takım ortada kalacak diye. Başkanımız 1 hafta opsiyonla çözüm bulacağız deyince çok mutlu oldum. Haftaya görüşmek üzere” dedi.

“DESTEK OLMALARINI RİCA EDECEĞİZ”
Sökespor’un olmazsa olmazları olduğunu belirten Belediye Başkanı Levent Tuncel, “Burada hepimizin emeği var. Böyle bir takımın zor durumda olması bizi üzdü. Önümüzdeki haftaya kadar ciddi bir çalışma yapacağız. Daha önce Sökespor’a ciddi emek vermiş olanlarla görüşeceğiz. Neler yapabileceğimize bakacağız. Söke’de ekonomik durumu iyi fabrikalarımız var. Bunlardan destek olmalarını rica edeceğiz. Belediye olarak neler yapabilirize bakacağız. İstişare edip çözüm yoluna gideceğiz. Bu işin çözülemeyeceğine inanmıyorum” dedi.

“TAŞIN ALTINA ELİMİZİ KOYACAĞIZ”
Söke Belediyesi’ni borç içinde devraldıklarını aldıklarını dile getiren Tuncel, “Bir yerden onları çözmeye çalışıyoruz. Söke Belediyesi’nin borçlarını, dertlerini çözeceğimizi biliyoruz. İnşallah Sökespor’a da faydalı olacağız. Pazartesi sabah 9’dan itibaren ciddi bir çalışma içine gireceğiz. Arkadaşlar da plan ve programlarını yapacaklar. Biz de fikirlerimizi söyleyeceğiz. Hep beraber inşallah bu taşın altına elimizi koyup. Bu işi çözmeye çalışacağız” ifadelerini kullandı.


Kaynak: TÜRKER KOCAKAHYA