Milyonlarca Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve SSK emeklisine Kurban Bayramı öncesinde ikramiye ödemeleri, maaş alma takvimine göre farklı günlerde yapılacak. Yaklaşık 16 milyon emeklinin hesabına bayram ikramiyeleri, maaş alma takvimine göre yatırılacak.

Aydın'da bayram namazı saat kaçta kılınacak? Aydın'da bayram namazı saat kaçta kılınacak?

ÖDEME TAKVİMİ
Buna göre Emekli Sandığı (4C) kapsamındaki emeklilere 10 Haziran, BAĞ-KUR (4B) kapsamındaki emeklilere 11 Haziran, SSK (4A) kapsamındaki emeklilere ise 12, 13 ve 14 Haziran'da ikramiye ödemeleri yapılacak. Böylelikle tüm emekliler, 10 ile 14 Haziran tarihleri arasında bayram ikramiyelerine kavuşmuş olacak.

3 BİN LİRAYA KADAR YÜKSELDİ!
Öte yandan emekli vatandaşlara bayram ikramiyeleri ilk olarak 2018 yılında ödenmeye başlanmıştı. O tarihte bin lira olan ikramiyeler 2021 yılında bin 100, 2023 yılında ise 2 bin liraya yükseltildi. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda ise emeklilere 3 bin lira ikramiye ödemesi yapılmıştı. Emekli vatandaşlar, yılda iki kere ödenen ikramiyelerin miktarının kriz nedeniyle arttırılmasını istese de, ekonomik tedbirler kapsamında bu gerçekleştirilememişti.

Kaynak: Haber Merkezi