Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını “Emekliler Yılı” ilan etmesinin ardından emeklilere yönelik önemli çalışmalar hayata geçiriliyor. Bunlardan bir yenisini Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan duyurdu. Işıkhan, emeklilerin Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki tesislerde ücretsiz konaklayabileceğini duyurdu.

Emeklilere yönelik hazırlanan yeni modelle SGK, emeklilerin hayat kalitesini arttıracak sosyal odaklı bir yapıya dönüştürülmesi amaçlanıyor. Bu kapsamda emekliler, kamuya ait tüm misafirhane ve öğretmenevlerinden yüzde 15 indirimli faydalanabilecek.

whatsapp-image-2024-05-18-at-15-48-44.jpeg

Hazırlanan yeni modelle, emeklilerin talep ve beklentilerini doğrudan iletebilecekleri, geri bildirimlerde bulunabilecekleri bir iletişim platformunun kurulacağını belirten Bakan Işıkhan, emeklilerin tek telefonla SGK danışmanlarına ulaşabileceğini dile getirdi.

Bakanlık duyurdu: Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak Bakanlık duyurdu: Satılamayan kurbanlıkları Et ve Süt Kurumu alacak

İNTERNET SİTESİ AÇILACAK
Ayrıca, emeklilerin yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla emekliler.gov.tr adresinin kısa sürede erişime açılacağı duyuruldu.

whatsapp-image-2024-05-18-at-15-48-44-1.jpeg

Kaynak: Haber Merkezi