"En büyük sorunumuz göçmen evleri"

"En büyük sorunumuz göçmen evleri"

Orta Mahalle Muhtarı Mustafa Nuri Fırtına, mahallenin en önemli meselesi olan göçmen evleri sorununun bir an önce çözülmesi konusunda çağrıda bulundu. 

A+A-

TUĞBA AYDIN - Efeler Orta Mahalle Muhtarı Mustafa Nuri Fırtına, mahallede yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.  Doğu Gazi Bulvarında yol çalışmasını hatırlatan Fırtına, mahallenin problemlerinden biri olan su giderlerinin de yenilendiğini belirtti. Doğu Gazi Bulvarı üzerindeki su ve yol çalışmalarının ardında tekstil bulvarında da asfalt çalışmasının yapılacağını söyleyen Muhtar Fırtına, büyükşehir belediyesinin mahallesinde yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu dile getirdi.

Fırtına; “Su giderlerimizi büyütüyoruz. Çünkü Doğu Gazi Bulvarından gelen bütün sular 201, 203 ve 205 sokaklardan gelip Orta Mahalle Caddesini dolduruyor. Yani Orta mahalle caddesinin sonu tıkanıyordu. Şimdi Gazi Bulvarındaki giderlerin hepsini büyüttüler. Başkanımızla görüştük. Bütün yoları kapsayacak şekilde boydan boya giderler yapılmış vaziyette. Yapımı hala daha devam ediyor. Bir hafta içinde biter diye tahmin ediyoruz. Yol ise bir hafta içinde tamamen açılır. Daha sonra Tekstil Bulvarımıza asfalt çalışmaları yapılacak. O taraflarda ambulans araçlarının geçiş yoğunluğu daha fazla oluyor o yüzden yol asfaltlanıyor” diye konuştu.

“EN BÜYÜK SORUNUMUZ GÖÇMEN EVLERİ”

Orta mahallenin en büyük sorununun göçmen evleri olduğunu söyleyen Muhtar Fırtına, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na bu sorunu beyan ettiklerini ve başkanın konuyu yerinde incelediğini ifade etti. Fırtına; “Konu Mecliste görüşülecek onun haberini bekliyoruz. En önemli talebimiz göçmen evleri meselemizin bir an önce çözüme kavuşmasıdır. Mahallemizde imar planlarımız 4 veya 5 kattır. Ancak Orta mahallemizin sonunda bulunan göçmen evlerimizi 1996 yılında eski başkan mecliste alınan kararla 4 kattan 2 kata düşürmüş imar planını. Oraya değişik bir şey yapmayı düşünmüşler herhalde ama orası şu anda atılı bir biçimde kaldı. Bu sorunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. Çözülmezse atılı vaziyette kalır bu da vatandaş için sıkıntı demek. Bölgenin önü 6 kat arkası 5 kat orası çukurda yani arada kaldı” dedi.

“VATANDAŞ ÇİVİ ÇAKAMIYOR EVİNE”

 Bu meseleyi mecliste gündeme getirmeye ve her fırsatta gündemde tutmaya çalıştıklarını belirten Fırtına; “İnşallah en kısa sürede bu soruna çözüm bulunur. O bölgede yaşamını sürdüren insanlar evlerine çivi çakamıyor. Çünkü belirsizlik var vatandaş ne olacağını bilmediği eve masraf yapmak istemiyor. 70 yıllık evler var orada. Bir şey yapmak istiyorlar ama ya yıkılırsa diye yapamıyorlar” diyerek sorunun acil çözülmesi gerektiğinin altını çizdi.  

en-buyuk-sorunumuz-gocmen-evleri-pazartesi-179974-0c6b004233c2a6687caf2bd8c6abfea5.jpegmuhtar-firtina-en-buyuk-sorunumuz-gocmen-evleri-179974-5af3ef6cfab5929f89879e7e701875c4.jpgmuhtar-firtina-en-buyuk-sorunumuz-gocmen-evleri-179974-6bcf80b4ccf454c4a7f9886185089687.jpgmuhtar-firtina-en-buyuk-sorunumuz-gocmen-evleri-179974-db124823b8aba2bdddeb4f1e53e4980c.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.