“Erdoğan Aydın'a ayrı önem veriyor”   

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aydın temasları kapsamında AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

AK Parti’nin kente yaptığı yatırım tutarının 25 milyar lira olduğunu kaydeden Bakan Gül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’a ayrı önem verdiğini belirterek, “Sizlerin de AK Parti’ye ve cumhurbaşkanımıza gönül bağı var, Allah sizden razı olsun.” dedi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aydın programını, kentteki kültür merkezinde düzenlenen, AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katılarak tamamladı. Toplantıda ilk konuşmayı AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen yaptı. 2023 seçimlerinin startını Ramazan ayında verdiklerini ifade eden Özmen, “Ramazan ayında tüm ekiple sahada gezilmedik köy, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmadık. Sayın milletvekillerimiz ve teşkilat mensuplarımızla Aydın’ı kapı kapı gezmeye, hemşehrilerimizin gönüllerini kazanmaya devam edeceğiz. Bu noktada en büyük gücümüz teşkilatımızdır.” dedi.  
MENDERES'İ YAD ETTİ
Daha sonra kürsüye Bakan Gül çıktı. Yörük Ali Efe türküsünden alıntı yaparak konuşmasına başlayan Bakan Gül, demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’i de yad etti. Bakan Gül, Adnan Menderes'in hemşehrileriyle bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyük milletlere büyük insanların armağan edildiğini ve büyük Türk milletinin de böyle adamlarla ödüllendirildiğini ifade eden Gül, "Tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. Yine böyle bir günde demokrasiye, millet iradesine ihtiyaç duyulan günde 'yeter artık, söz milletin' diyerek yola çıkmış Menderes'i rahmetle yad ediyorum." dedi. 
“HİÇ KİMSE MİLLETİN İRADESİNE PRANGA VURAMAYACAK”
Gül, Menderes'in bu ülkeye demokrasi başta olmak üzere birçok katkı sunduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:
"Esas itibarıyla 27 Mayıs'ta idam sehpasına götürmeye çalıştıkları sadece Menderes'in kendisi değil, milletin iradesiydi ama şunu unuttular bu ülkede vesayetçiler, darbeciler ne yaparlarsa yapsınlar, 'Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diyen ve yola milletiyle çıkan Recep Tayyip Erdoğan ve davası işte milli irade davası sonsuza kadar koruyacak bir ruha sahiptir. Bu millete kimse pranga vuramayacaktır. İşte AK Parti bunun adıdır. Bu topraklarda hiç kimse milletin iradesine pranga vuramayacak, Türkiye'nin yönü demokrasiye açıktır, demokrasimizin önünü hiç kimse kesemeyecektir. Buna milletimiz asla izin vermeyecektir."
“BİZİ HEDEFTEN KİMSE AYIRAMAZ”
Siyasetin emek istediğini ve milletin geleceği için yapıldığının altını çizen Bakan Gül, AK Parti'nin bunun bilinciyle siyaset yapmaya çalıştığını vurguladı. Milletle olan gönül bağlarını kimsenin koparamayacağını dile getiren Gül "AK Parti, Edirne'den Kars'a 84 milyon vatandaşımızın ortak umududur. AK Parti bir Türkiye partisidir, vatandaşlarımızı daha güçlü bir şekilde geleceğe taşıma kararlığındadır. 'Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' diye yola çıktık ve bundan sonraki hedefimiz Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın liderliğinde 2023, 2053, 2071 hedefidir, bizi bu hedeften hiç kimse ayıramaz." diye konuştu.
“TÜRKİYE EGEMEN BİR ÜLKEDİR”
Gül, birilerinin AK Parti'nin önünü kesmek için her türlü yolu denediğini ama bunu başaramadıklarını, bundan sonra da bunun değişmeyeceğini belirtti.
Hiç kimsenin Türkiye'nin iç işlerine karışamayacağının altını çizen Gül, "Türkiye'yi dışarıdan yöneteceklerini sandılar işte geçtiğimiz günlerde de gördünüz. Çıkıp Türkiye'nin iç işlerine karışmak istediler ama Cumhurbaşkanımız onları anlayacağı şekilde 'Türkiye egemen bir ülkedir' dedi ve onlara haddini bildirdi. Türkiye'ye kimse parmak sallayamaz, Türkiye'yi Türkiye'den başka hiçbir güç yönetemez. Türkiye Ankara'dan yönetilir başka ülkelerin başkentinden değil, bunu bilecekler, öğrenecekler. Buna AK Parti ve bu millet asla izin vermeyecek. Biz sandıktan çıkan millet iradesine inanmışız, milletin dediği neyse Türkiye'yi o yönetir." ifadelerini kullandı.
"TÜRKİYE'DE MUHALEFET SORUNU VAR"
Bakan Gül, Türkiye'nin terörle mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğüne dikkati çekerek, şöyle devam etti:
"Nitekim geçtiğimiz günlerde bu konuda da Meclisimize bir tezkere geldi. Bu tezkerede de her geldiğinde tezkereye 'evet' oyu veren ana muhalefet partisi CHP, her ne hikmetse bu sefer 'hayır' oyu verdi. Peki ne değişti, Türkiye'nin terörle mücadelesinde 'Atatürk'ün partisiyim' diye her zaman söylüyorsun, 'terörle mücadele edelim, ülkemizin birliğine, dirliğine tehdit eden unsurlarla etkin mücadele edelim' dendiğinde CHP burada maalesef çark etti. Metin aynı metin, hani önceki yıl vermemiş olsa dersiniz kendi yaklaşımı, aynı metin ne değişti. Şimdiye kadar 'evet' dediniz bu tezkereye, şimdi neden 'hayır' diyorsunuz. Elbette buna cevap vermek gerçekten çok güç, oysa bu memleketin milli meselelerinde partiler, muhalefeti bir tarafa bırakır ülkemizin birliğini, dirliğini esas alır. Türkiye'de bu yönüyle de ciddi bir muhalefet sorunu karşımızdadır. Türkiye'nin birçok sorunu olmakla birlikte en ciddi sorunların başında da bir muhalefet sorunu gelmektedir. Umarız bu sorun da demokrasimiz içerisinde sona ermiş olur. Muhalefetin milli meselelerde ülkemizin birlik beraberlik konusu olduğunda, ortak meseleye sevinmek ve üzülmek gerçekten siyasi partilere düşen önemli bir misyondur. Biz Cumhur İttifakı ile ülkemizin geleceğine dair birlik beraberliğimizi daha da güçlendirmek yolunda gayretimizi sürdüreceğiz. Bu konuda da destek veren partilerin destekleri de çok anlamlı, çünkü mesele memleket meselesi olduğunda muhalefeti ve kısır çekişmeleri bir tarafa bırakmak milletimizin siyasetçilerden beklediği iştir."
AYDIN’A 25 MİLYAR LİRALIK BİR KAMU YATIRIMI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Aydın’a özel bir önem verdiğini vurgulayan Bakan Gül, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan efeler diyarına çok daha özel önem veriyor, özel bir muhabbeti var. Sizlerin de AK Parti’ye ve cumhurbaşkanımıza gönül bağı var, Allah sizden razı olsun. Partimizin kurulduğu günden bu güne kadar bu tabelayı asan gençlik kollarına, kadın kollarına, ana kademede görev yapan tüm dava kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Biz vatan için siyaset yapan bir harekatız. Cumhurbaşkanımız Aydın’a 25 milyar liralık bir kamu yatırımı yaptı. Daha fazlasını da yapacağız. Ülkemize çok güzel eserler yaptık. ‘Her şeyi tamamladık mı’ hayır. Daha fazla yapacaklarımız var. Biz halkın içinden gelmiş bir hareketiz. Bu sorunları şimdiye kadar nasıl çözdüysek şimdi de öyle çözeceğiz.” 
Gül, uzun yıllardır Türkiye'nin her yerine olduğu gibi Aydın'a da çok güzel şeyler kazandırdıklarını, sorunların farkında olduklarını ve bunları yine kendilerinin çözeceğini söyledi.
Konuşmasının sonunda partililere teşekkür eden Gül, teşkilat üyelerinin aynı kararlılıkla çalışmaya devam etmesini istedi.

İzlenme: 623

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar