“Erdoğan sayesinde mazlumların umudu olduk”

“Erdoğan sayesinde mazlumların umudu olduk”

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

A+A-

MURAT TAN- Erim, mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesinde Türkiyenin Dünya’daki mazlumların umudu olduğunu kaydetti.

Milletvekili Erim, İnsan Haklarının Anayasası olarak kabul edilen 'İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin 10 Aralık 1948'de kabul edilmesi nedeniyle yayınladığı kutlama mesajında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ki “Dünya Beşten Büyüktür.” ifadesi, dünya mazlumlarının duygu ve düşüncelerinin haykırışıdır” dedi.

“AYLAN BEBEĞİN ACISI HALA YÜREKLERDE”

Mesajında, “Ne yazık ki dünyada her geçen gün artan barış ve huzura yönelik tehditler, bizleri derinden etkilemektedir” diyen Erim, “ Günümüzde Dünya’da ki barış ve huzura yönelik en büyük tehditlerden biri ırkçı, ayrımcı ve İslam karşıtı eğilimlerdeki yükseliştir. Müslümanlar, ayrımcılığa maruz kalanlar arasında ilk sırada yer almaktadır. Savaştan kaçan göçmenlerin simgesi haline gelen Aylan bebeğin acısı hala yüreklerden dinmemiştir. Başta Birleşmiş Milletler ve tüm Sivil Toplum Örgütleri bu duruma sessiz kalmaktadır. Türkiye, iç ve dış tehditlere rağmen, muasır medeniyetler seviyesine doğru ilerlerken, dünyada ki mazlumların sesi olmayı da başarmıştır. Bugün Arakan'dan Filistin'e, Keşmir'den Suriye'ye, Dünya’nın bir çok yerinde mazlum ve mağdurların umudu olduysak, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliği sayesindedir. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda ki “Dünya Beşten Büyüktür.” ifadesi, dünya mazlumlarının duygu ve düşüncelerinin haykırışıdır” dedi.

“KARDEŞÇE YAŞANAN BİR DÜNYA DİLİYORUM”

Gerek yurt içinde gerekse bölgede ve Dünya’da güvenin ve huzurun tesisi için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Erim, “Bizler Şeyh Edebali’nin Osman Gazi’ye öğüdü olan; “Ey oğul! İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.” sözünü benimsemiş bir milletiz. Ülke olarak, devletimiz ve milletimizle, kökenleri, inançları veya fikirleri ne olursa olsun tüm vatandaşlarına eşit davranan; bireysel, siyasi ve kültürel farklılıkları zenginlik olarak gören bir devlet anlayışı ile, kendi toprakları içinde olduğu gibi, bölgemizde ve dünyada huzurun, istikrarın, güvenin tesisi için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Bildirisi'nin kabul edilişinin 71. yıl dönümünde, milletimizin ve tüm insanların Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum. Din, dil, ırk ve cinsiyet ayırımı gözetilmeksizin, insanlığın dünya nimetlerinden eşit olarak yararlandığı, tüm insanların barış içinde kardeşçe yaşadığı bir dünya diliyorum” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.