TV kanalı, Kanal 7'nin yaklaşık iki sezondur ekranlarda yayın hayatına devam eden popüler dizisi Esaret, izleyicilerin favorileri arasında yerini almaktadır. Diziyi izleyenlerin en çok merak ettiği ve araştırdığı konulardan biri ise çekim yeridir. Sizler için Esaret dizisi nerede çekiliyor gibi merak ettiklerinizi araştırdık ve derledik. Detaylar yazımızın devamında…

Esaret Dizisi Nerede Çekiliyor?

Sevilerek takip edilen Esaret dizisi nerede çekiliyor sorusu sıklıkla araştırılıyor. Esaret dizisi Sakarya ve İstanbul’da çekilmektedir. Bu illerin çeşitli semtlerinde çekilen Esaret dizisinin çekim yerleri diziyi izleyenleri etkileyici atmosferi ile ekrana kitlemektedir.

İstanbul'un Beşiktaş ve Galata bölgelerinde çekilen Esaret dizisinde renkli görüntüler her bölüm sergilenirken, Esaret dizisi nerede çekiliyor araması yapanların aradığı cevapları verdik!

Bir diğer merak edilen konu dizinin çekildiği ana mekanlardan konağın da kimin olduğudur. Şimdi bu ünlü mimari yapı ve dizinin içeriği ile ilgili biraz daha detaylara inelim…

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 1

Esaret Dizisinin Çekildiği Konak Kimin?

Esaret dizisinin çekildiği konak, bir dönemin en sevilen yapımı olan İstanbullu Gelin dizisinin de kullanılan Boran Konağı’dır. Bu İstanbullu Gelin konağı yalnızca dizi için inşa edilmiş bir yapı olmakla beraber İstanbul'un Beykoz ilçesinde bulunmaktadır.

Dizinin çekildiği konağın geniş bir bahçesi, salonu, hamamı, tarihi mutfağı ve 9 adet yatak odası vardır. Boran Konağı olarak bilinen yapı hem seyirciler hem de bu yapıyı dışarıdan görüntüleyenler için ilgi odağı halindedir.

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 6

Esaret Dizi Konusu

Esaret dizisi, Karamel Yapım imzalıdır. İlk bölümü 21 Kasım 2022 tarihinde yayınlanmıştır. Dizinin yönetmenliğini Ayhan Özen ve Serkan Mut üstlenmiştir.

Esaret dizisinin başrollerini Cenk Torun ve Mahassine Merabet paylaşıyor. Dram türündeki dizi günlük olarak yayınlanıyor. Esaret dizisi büyük bir hayran kitlesi tarafından takip ediliyor.

Esaret dizisinin konusu aşağıdaki gibidir:

Dizi genel olarak Hira ve Orhan karakterleri üzerine odaklanmaktadır. Dizinin ilk bölümlerinde Demirhanlı Konağı, üzücü bir haberle sarsılmıştır. Kudretli Orhun Demirhanlı'nın ikiz kız kardeşi, görev için gittiği Afrika'da korkunç bir cinayete kurban gitmiştir. Kız kardeşini bulmak için Afrika'ya giden Orhun, bu acı gerçekle yüzleşir ve ardından kardeşinin katillerini bulup intikam peşine düşer. Bu dramatik ve sürükleyici hikaye, izleyicileri iki sezondur ekran başına kilitlemektedir.

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 3

Esaret Dizisi Hangi Kanalda? Saat Kaçta?

Cenk Torun ve Mahassine Merabet'in başrollerini paylaştığı Esaret dizisi, hafta içi her akşam saat 19:00'de yayınlanmaktadır. Kanal 7’de yayın hayatına başlayan dizi halen Kanal 7’de seyircileri ile buluşmaktadır.

Esaret Dizisi Sezon Finali Mi?

Esaret dizisinin 10 Temmuz 2024 tarihinde sezon finaliyle ekranlara gelecek. Dizinin yeni sezonunun ise yakın zamanda çekilmesi planlanıyor.

Esaret Dizisi Kaç Bölüm?

Esaret dizisi son yayınlanan bölümüyle birlikte toplamda 378 bölümden oluşuyor. Esaret Kanal 7’de 2022 yılından bu yana izleyiciyle buluşuyor.

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 6

Esaret Dizisi Oyuncuları

En çok sorulan sorulardan, Esaret dizisi nerede çekiliyor sorusuna yanıt verdik. Bir diğer merak edilen konu olan oyuncu kadrosunu sizler için listeledik:

Esaret dizisi oyuncuları aşağıdaki gibidir:

 • Cenk Torun
 • Mahassine Merabet
 • Ali Yağız Durmuş
 • Hilal Anay
 • Melahat Abbosova
 • Mustafa Şimşek
 • Zeki Ocak
 • Esra Demirci
 • Pervin Mert
 • Yağmur Çelik
 • Yaren Yıldırım
 • Kerem Tanık
 • Ceren Su Gülnaz Özçelik
 • Bülent Ergün
 • Başak Durmaz
 • Öncel Aktarıcı
 • Gözde Erdem
 • Sinem Karaçoban

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 7

Cenk Torun Kimdir?

24 Mart 1974'te Ankara'da doğan Cenk Torun, Marmara Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünden mezun olmuştur. Koç burcu olan oyuncu, üniversite hayatı sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitimi almıştır.

İlk oyunculuk deneyimi ise, 1994 yılında Yıldız Tilbe'nin 'Delikanlım' şarkısının klibinde rol alarak olmuştur. Esaret dizisine başlamadan önce birçok televizyon dizisi ve çeşitli filmlerde rol alan Cenk Torun, dizide Orhun Demirhanlı olarak bilinmektedir.

Esaret Dizisi Nerede Cekiliyor 8

Yerli Malı Şampuanlar: Boykot Olmayan Şampuan Markaları Hangileri? Yerli Malı Şampuanlar: Boykot Olmayan Şampuan Markaları Hangileri?

Mahassine Merabet Kimdir?

Mahassine Merabet, 24 Ocak 1999 tarihinde Fas’ta doğmuştur. Kova burcu olan Merabet, aslen Faslıdır ve şu anda 25 yaşındadır. Çocukluğunu Fas'ta geçiren güzel oyuncu Muhammed V Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümünden mezun olmuştur.

Üniversiteyi bitirdikten sonra İstanbul'a gelen genç oyuncu, Nişantaşı Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk hayatına Esaret dizisi ile başlamıştır. Dizide Hira Demirhanlı olarak tanınmaktadır.

Kaynak: HABER MERKEZİ