Esnafa ‘faiz indirimi’ müjdesi

Esnafa ‘faiz indirimi’ müjdesi

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri kredilerinin düşürülmesi Aydınlı esnaflar tarafından sevinçle karşılandı. 

A+A-

TESKOMB Genel Başkanı A. Kadir Akgül’ün Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışma ile 06 Ocak 2020 tarihinden sonra kullanılacak kredi faizleri yüzde 6’dan yüzde 4,5’e, bloke kesintileri yüzde 3’ten yüzde 2’ye, masraf karşılığı yüzde 1,5’tan yüzde 1,25’e indirildi.
 
Kooperatif kredilerinin düşürülmesiyle ilgili değerlendirme yapan Aydın Esnaf Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, kredilerinin faiz oranlarının düşürülmesinin Aydınlı esnaflar adına memnuniyet verici bir gelişme olduğunu söylerken düşük faizden herkesin yararlanabilmesi için bir adım daha beklediğini dile getirdi. Aydın-Muğla İlleri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, değişiklik ve indirimlerin esnaf ve sanatkarlara önemli bir destek olduğunu söyledi. 

“ÖNCEKİ FAİZ ORANLARI DA DÜŞÜRÜLSÜN”

 “Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatiflerinin esnaf ve sanatkarlarımıza kullandıracağı kredilerin faiz oranlarının 6 Ocak 2020 tarihinden sonra yüzde 4.5 olarak değiştirilmiş olmasının oldukça sevindirici olduğunu söyleyen AYESOB Başkanı Çetindoğan, “Bu konuda emeği geçenlere teşekkür ederim. Ancak 6 Ocak 2020 tarihinden önce kullandırılan kredilerin faiz oranlarının yüzde 6 olarak uygulanmaya devam edecek olması hususu oldukça yanlıştır. Bu olumlu gelişmenin yanında eskiden kredi kullanmış olan esnafın faiz oranlarının düşürülmemesi haksızlık ve yanlış bir uygulamadır. Zaten çok zor durumda olan esnaf ve sanatkarımız esnaf kefalet kredileriyle ayakta durmaya çalışmaktadır. Son uygulamada emeği geçenlere teşekkür etmekle birlikte yapılan yanlışlığın ivedilikle düzeltilerek 6 Ocak 2020 tarihinden önce kredi kullanan esnafımızın da faiz oranlarının yüzde 4.5 seviyesine düşürülerek eşitliğin sağlanmasını AYESOB olarak talep ediyoruz” dedi. 

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Esnaf ve sanatkara kullandırılan kredilerde yapılan faiz indirimi dolayısıyla Aydın ve Muğla esnafı adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maliye Bakanı Berat Albayrak ve TESKOMB Genel Başkanı A.Kadir Akgül’e teşekkür eden Aydın-Muğla İlleri Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Necip Saraç, “TESKOMB Genel Başkanımız A. Kadir Akgül’ün Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Halkbank Genel Müdürlüğü ile yaptığı çalışma ile 06 Ocak 2020 tarihinden sonra kullanılacak kredi faizleri yüzde 6’dan yüzde 4,5’e, bloke kesintileri yüzde 3’ten yüzde 2’ye, masraf karşılığı yüzde 1,5’tan yüzde 1,25’e indirildi. Yapılan bu değişiklik ve indirimler esnaf ve sanatkarımıza önemli bir destektir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.