EYT'ye değil saraya takıldılar

EYT'ye değil saraya takıldılar

​​​​​​​ Nazilli'de yaklaşık bir hafta önce hizmete başlayan Millet İttifakı'nın seçim ofisi düzenlenen törenle açıldı.

A+A-

(SİMGE ATA) Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, MHP'li Alıcık'ın büyükşehir yasasının ardından hizmet alamadığı iddialarına cevap vererek, "Hizmet edemiyorsan niye aday oluyorsun kardeşim? Olma. Büyükşehir yasasını parlamentoda senin ortağın AKP çıkarttı" dedi.
Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan'ın Uzun Çarşıdaki seçim ofisi törenle açıldı. Açılış törenine CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan ve Süleyman Bülbül, İYİ Parti İzmir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu, İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, CHP İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural, millet ittifakı il ve ilçe örgütleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
"PAÇAYI KURTARMAK İÇİN 'BEKA' DİYORLAR"
Açılışta konuşan CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, kalabalığa "Bu iş bitmiş. Bu ne coşku! Millet İttifakının ne olduğunu anlamak isteyenler! Çıkın gelin Nazilli'deki Uzun Çarşıya bakın" diyerek seslendi. Cumhur İttifakını hedef alan Tezcan, "Milleti patates-soğan kuyruğuna mahkum edenlerin yapacağı bir iş değil bu. Bohçasında söyleyecek sözü olanların yapabileceği bir iş. Milletten paçayı nasıl kurtarabilirim diye düşünenler beka meselesini öne sürüyor. Biz hizmet etmeye geliyoruz. O yüzden CHP ve İYİ Parti seçim işbirliği yaptı. Bizim İttifakımız 'bizden olmayan düşmandır' diyen bir ittifak değildir" dedi. 
"MİLLET OLARAK BİR ARAYA GELDİK"
İYİ Parti'nin Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu da kalabalığı; "Öyle bir toplanmışsınız ki huzurunuza çıkan herkese ayar verirsiniz" diyerek selamladı. İzmir milletvekili olmasına rağmen Aydın'ın bir evladı olduğunu kaydeden Dervişoğlu, "Bana göre Aydın demokrasinin, hürriyetin, adaletin ve eşitliğin beşiğidir" dedi. Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı da olan Dervişoğlu, sözü millet ittifakına getirerek iş birliklerinin kolay kurulmadığına temas etti. "Birbirimize kem sözler söylemiş olsaydık bu birliktelik kolay gerçekleştirilemezdi" diyen Dervişoğlu, Millet İttifakının bu düşünceyle kurulduğunu belirterek, "Biz iki parti olarak bu iş birliğini gerçekleştirdik ama siz istediğiniz için gerçekleştirdik. O yüzden adı millet İttifakı. Sadece parti olarak bir araya gelmedik, millet olarak bir araya geldik. Bu meydanı şereflendirenlerin arasında her görüşten insan var. MHP'li, AK Partili, CHP'li, milli görüş kökeninden gelenler var. Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu problemlerin de iş birliği ile çözülmesi gerekiyor" dedi.
"EYT'YE DEĞİL SARAYA TAKILDILAR"
Vatandaşların 'EYT ne olacak?' diye sorması üzerine Dervişoğlu, "Emeklilikte yaşa takılanlar, saraya ve Balgat'taki şatoya takıldılar. Onun için bu zulmü çekiyorlar" dedi. Dervişoğlu, Millet İttifakı çatısı altında gizli ittifaklar yapıldığı iddialarına da yanıt verdi: "İthamlar ve iftiralar var. İftiraya cevap veremezsiniz. Ne yaparsanız yapın, 'bu iş öyle değil' deseniz de karşınızdakine kabul ettiremezsiniz. Çünkü niyet bozuk. Adı üzerinde iftira. İftiralara dönüp bakmıyoruz. Bazı örgütlerle bazı çetelerle iltifatlandırmaya çalışıyorlar hatta 'beka sorunu' diyorlar. Türkiye'de beka problemi kaçınılmazdır. Bu coğrafyanın avantajı olduğu kadar dezavantajları da var. Ama anlamadığım şey beka sorununu 17 senedir ülkenin başında duranların söylemesi."
"İKTİDAR SAHİPLERİ KENDİNİ 'DEVLET' OLARAK GÖRÜYOR"
Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hedef alan Dervişoğlu, "Bu sisteme geçtiğimiz andan itibaren rejim, tek adamlığa doğru evrilmeye başladı" dedi. İktidar sahiplerinin partilerini 'devlet' olarak görmeye başladığını iddia eden Dervişoğlu, "Parti kendini devlet saymaya başlarsa o ülkede hukuktan, adaletten, demokrasiden bahsedilemez. O partinin il başkanı kendini vali zanneder, ilçe başkanı kaymakam zanneder. Daha büyük bir tehlike: O ilin valisi kendisini iktidar partisinin il başkanı gibi hissetmeye başlar" şeklinde konuştu. Dervişoğlu'nun konuşmalarını coşkuyla karşılayan kalabalık  "Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" sloganları attı. Bazı vatandaşların Bozkurt işareti yaptığı gözlendi.
"SATANLARDAN DA HESAP SORACAĞIZ"
Millet İttifakı Nazilli Belediye Başkan Adayı İYİ Partili Kürşat Engin Özcan halka vaatlerini sıralarken, köy arazisi satışları üzerinden gem vurdu. "Hangi köye gitsek satılan köy arazilerinden dert yanıyor" diyen Özcan, Nazilli Belediyesinin bütçesini geliştirmek için bu arazilerin satılmasına gerek kalmayacağını ifade etti. Özcan, "Biz satmayacağız, sattırmayacağız, satanlardan da hesap soracağız" dedi.
"HİZMET EDEMİYORSAN ADAY OLMA"
Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Özlem Çerçioğlu, memleketi Nazilli'den Alıcık'ın büyükşehir yasasının ardından hizmet alamadığı iddialarına cevap verdi. Millet İttifakının Belediye Başkan Adayı Çerçioğlu, "5 yıl içinde Nazilli'ye yaklaşık 4 milyon yatırım yaptık ama birileri hala ağlıyor. 'Aydın büyükşehir oldu, ben Nazilli'ye hizmet getiremedim' diye. Hizmet edemiyorsan niye aday oluyorsun kardeşim? Olma. Sanki büyükşehir yasasını ben getirdim. Büyükşehir yasasını parlamentoda senin ortağın AKP çıkarttı. Söyleyeceksen ona söyle. Yasa, kanun böyle. Yapamıyorsan yasanın arkasına sığınma" ifadelerini kullandı. Çerçioğlu, konuşmasının sonunda Kürşat Engin Özcan'ı ve eşi Aslı Özcan'ı sahneye davet ederek halkın desteğini istedi.
Konuşmaların ardından Millet İttifakı üyeleri seçim ofisi açılışının kurdelesi keserek halkı selamladı.

 

whatsapp-image-2019-03-13-at-18-37-52-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-13-at-18-37-52.jpegwhatsapp-image-2019-03-13-at-18-47-00-1.jpegwhatsapp-image-2019-03-13-at-18-47-00.jpeg

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.