Fatih Atay mahkemeye taşıdı

Fatih Atay mahkemeye taşıdı

Efeler Kent Konseyi’nin Ocak ayında 550 kişiye 79 bin lira maliyetle verdiği iddia edilen yemek Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay tarafından mahkemeye taşındı. 

A+A-

(MURAT TAN) Efeler Kent Konseyi’nin 12 Haziran’daki genel kurulunda Tuncay Erdemir başkanlığındaki eski dönemde, belediyeye fatura edilmiş 79 bin liralık yemek faturası olduğunu söyleyen Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın açıklamaları, dikkatleri yeniden Efeler Belediyesi eski Başkanı Mesut Özakcan dönemindeki fahiş harcamalara çevirdi. 

Çalışma dönemini bitirdiği için bileşenlerine akşam yemeği verme talebiyle Efeler Kent Konseyi’nin önceki dönem başkanı Tuncay Erdemir’in yazılı dilekçesi sonrasında onaylanan ve belediyeye kesilen faturada kişi başına 121 liradan fiyatlandırılan ve toplamda 79 bin 61 lira tutan yemekle ilgili açıklamada bulunan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay,  “Erdemir kendini kurtarmak için harcama yetkimiz yok diyor. Bunla ilgili de zaten davalar açıldı ama kendisi sanki sütten çıkmış ak kaşığım gibi davranıyor. Tam tersine buna çanak tutan, bunun yolunu açan ve talep dilekçesini de veren kendisidir” diye konuştu. 

ŞARTNAMEDE ZENGİN MENÜYE YER VERİLDİ 
4 Ocak’ta Efeler Kent Konseyi eski Başkanı Tuncay Erdemir’in talep dilekçesi doğrultusunda gelişen süreç dahilinde, Efeler Belediyesi’ne 11 Ocak’ta 79 bin liralık fatura kesen ilgili yemek firmasının sahibi, kendilerine bugüne kadar sadece 18 bin lira ödendiğini belirtirken, fatura edilen 550 kişilik yemek menüsüyle ilgili Efeler Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Abdülkadir Baş imzalı şartnamede, çorba, yuvarlama, kızartma, kırmızı et fiks menü (Güveç) kuzu incik, pirinç pilavı, bulgur pilavı, salata, meyve, meşrubat, cacık, tatlı, keşkek ve su da yer aldı. Yaptığı açıklamada, Efeler Kent Konseyi Başkanı Tuncay Erdemir ise söz konusu yemekle ilgili olarak hiçbir şekilde bilgisi olmadığını söyledi. Erdemir, 5 yıllık döneminde hiçbir yemekli organizasyon yapmadıklarını da ileri sürerken, konuyla ilgili açıklamada bulunan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay ise 79 bin 61 liralık yemek faturasıyla ilgili dava açtıklarını söyleyerek, Tuncay Erdemir’in olaya çanak tuttuğunu savundu. 

“ERDEMİR SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIĞIM GİBİ DAVRANIYOR”

Efeler Belediyesi’ne fatura edilen 79 bin 61 liranın kabul edilemez olduğunu belirten Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Tuncay Erdemir’in Efeler Belediyesi’nden kendilerine yemek verilmesi doğrultusunda bir talebi söz konusudur. Bu talep üzerine 550 kişilik yemek veriliyor. O yemek verildiği söylenen yere bir kere 550 kişi sığmaz. Erdemir, harcama yetkimiz yok diyor ama talepte bulunan kendisidir. Birim fiyat üzerinden kişi başına yemek 121 liradan faturalandırılmış. Böyle bir şey mümkün olabilir mi? Erdemir kendini kurtarmak için harcama yetkimiz yok diyor. Harcama yetkin yok ama bulunduğu talebe onay veriliyor. Zaten vole vuracaklar, voleyi de böyle vuruyorlar. Bunla ilgili de zaten davalar açıldı ama kendisi sanki sütten çıkmış ak kaşığım gibi davranıyor. Tam tersine buna çanak tutan, bunun yolunu açan ve talep dilekçesini de veren kendisi. Talepteki imza onun değilse demek ki sahte belgelerin düzenlendiği organize bir suç örgütü var. Tuncay Erdemir eğer imzası kendisinin değilse bu konuda da gelsin davayla ilgili de Efeler halkına yardımcı olsun” dedi. 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.