KADİR CEYHAN

KADİR CEYHAN

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Feriştah Misakları

A+A-

Değişkenliğin içerisine bürünmüş yalnızlıklar ile ilerlemekte kuşkulu bekleyişlerin doğurduğu kitabeler. Dirseklerindeki çürümüşlük ile birleşmekte hayallerindeki yanılgılar insanlığın. Direnmekte vahşetin son yüzkarası halini almış bilinmeyen dürtülere teslim olmuş hiçlik haşereleri ufkun şavkında. 
Her seferinde olduğu gibi ne ne dediğini bilmekte ne de aldığı nefesi sezmekte gafildeki medetin sesi. Huysuz birer ikilem olup çıkagelmiş birliktelikteki emsalin fesi. Papaklar berilmiş, esrarengiz hikmetlere başvuranların galaksisi… Giysilerine çizikler atanların ayrıcalıkları var olmaya başlamış sembollerin despotluğunda birer çukur tanesi kazmaya başlamış insanlık hususi.
Aksi, çekilmez yalnızlıklar doğmaya başlamış çoğunlukların arasından beliren çelişkiler ile sezilmiş ve bilirkişiler tarafından ezilmiş. Kadir kıymet bilmez bireyler soluk benizleriyle adımlamaya başlamışlar benliklerini neliklerinden uzaklarda çok yakınlarda bir yerlerde gezilmiş. 
Dedikodulara boy aynaları eşlik etmeye başlamış yansıyan kişiliksizlere. Kendilerini dev aynalarına hapsetmişler seçilmeye yüz tutanlar. Tehditkar bir hava estirmişler demokrasiyi savunanlar ve alyuvarlarında bir Hüsna keşfetmişler teokrasiyle avunanlar.
Dilemma kurşunlarını aleyhtar bir eda ile döktürenler nefs ile baş etmeyi bir tarafa bırakıp soluduklarını mahzun bir seda ile biriktirenler. Güneşin ömrünü göz ardı edip durmadan fidan dikenler ölmeden yaşarmışçasına dolu dolu gözyaşlarını silenler.
Unutmadan söyleyeyim yazımı bitirmeden bir de dönüp neslime peşkeş çekerken geleceklerini ülkem ne diyor bu Kadir diyenler… 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.