"Fondöten, kadın düşmanlığınızı kapatamaz"
Yayınlanma:
Güncelleme:
ABONE OL

"Fondöten, kadın düşmanlığınızı kapatamaz"

Ünlü bir kozmetik firması, çalışanları sendikalı oldukları için çoğu kadın 132 işçiyi işten çıkardı.

(ŞERMİN ÇOLAK) İşçilere destek veren Aydın Kadın Dayanışma Platformu üyesi Öznür Özağaç, “Hiçbir fondöten, kadın düşmanlığınızı kapatamaz” dedi.
Aydın Kadın Dayanışma Platformu üyeleri, işçilere destek vermek amacıyla mağazanın önünde toplanıp eylem yaptı. Eyleme katılan Aydın Kadın Dayanışma Platformu üyesi Öznür Özağaç, işçilere destek oldu. 
Fabrika önündeki işçilere, yönetimin, polisin ve kaymakamlığın yapmış olduğu bütün baskılara rağmen işçiler, soğuk ve yağışlı havada sesini yetkililere duyurabilmek için eylemini sürdürüyor. 
Aydın Kadın Dayanışma Platformu adına konuşan Öznur Özağaç, “İşçileri tam 276 gündür fabrika önünde direnişte. Kadınlar, son derece düşük ücretlerle, kötü ve yetersiz koşullarda çalıştılar. Yıllarca çalışmalarına rağmen eşit ve eş değer işe yapmalarına rağmen hak ettikleri ücreti alamadılar.  Tacize, hakarete ve mobinge maruz kaldılar. Bu haksızlık ve sömürü karşısında anayasal haklarını kullanarak Petrol-İş Sendikasına üye olan çoğu kadın olmak üzere 132 işçi işlerinden atıldı” dedi. 
Yapılan yüzde 70 indirimlerde işçilerin çalınan emeğinin, ucuz ojelerde ise işçi kadınların alın terinin olduğunu söyleyen Özağaç şunları kaydetti, “Bir yandan kadınlar üzerinden reklam yaparken diğer yandan kadınların en temel haklarına saldırılıyor. Biz kadınlar direnişinin yanında olduğumuzu bir kez daha söylüyor, işçileri işlerine sendikalı olarak ve tüm haklarıyla iade edilene dek herkesi boykota davet ediyoruz”  

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.