Gazeteci istedi Başkan İnal geri çevirmedi

Gazeteci istedi Başkan İnal geri çevirmedi

Dünyaca ünlü Afrodisias Antik Kenti, şelaleri, çömlek ocakları, yaylaları, tarihi ve kültürel dokusuyla her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Karacasu’da ilk göze çarpan görüntü kirliliğinin önüne geçildi. 

A+A-

GÜLAY ÖZTEKİN- Gazetemiz Karacasu muhabiri Gülay Öztekin’in talebi üzerine Karacasu Belediyesi ilçe merkezinde halkın yoğun olduğu belirli noktalara çöp kutusu koyarak soruna el attı. Başkan Zeki İnal, “Temizlik imandan  gelir” sözünü hatırlatarak çevre temizliği konusunda herkesi duyarlı olmaya davet etti. 

Karacasu Belediyesi tarafından yaptırılan sigara izmaritlerinin de söndürülebileceği çöp kutuları, ilçe merkezindeki halkın yoğun olduğu Cumhuriyet Meydanı, duraklar ve banka önlerine monte edildi. İlerleyen günlerde sayılarının artacağını belirten Belediye Başkanı Zeki İnal, “İlçemizin daha yaşanabilir ve daha güzel hale gelmesi adına, çöp konteyneri sistemini önümüzdeki günlerde de yaygınlaştırmaya devam edeceğiz” dedi. 

HERKES YAŞAMAKTAN MUTLU OLACAK 
Daha temiz bir Karacasu için atılan bu tür adımlarla Karacasu’yu çağdaş ve modern görünümüyle herkesin yaşamaktan mutlu olacağı bir kent haline getireceklerini kaydeden Başkan İnal, “Şehir estetiğine uygun, görüntü kirliliğinden uzak konteynerler çevrenin korunması, insanların daha sağlıklı ve güvenli bir ortamda yaşamalarına olanak sağlayacak. Siz değerli halkımızı da duyarlı olmaya davet ediyorum. Çevremizi temiz tutmak bizim elimizde. Temizlik imandan gelir. İnancımız da bunu emreder. Herkes bulunduğu çevreyi temiz tutarsa görüntü kirliliği olmaz. Elbette temizlik işlerimiz caddeleri ve sokakları temizliyor. Ama nasıl olsa belediye temizler deyip yerlere çöp, sigara izmaritlerinin atılmamasını rica ediyorum. Yaşadığımız kentimizi, güzel Karacasu’yumuzu temiz tutalım. Karacasu’ya yakışanı yapalım. El birliğiyle çevre bilinci oluşması için gayret edelim. Halkımızın anlayışı ve gösterdikleri duyarlılıktan dolayı da şimdiden teşekkür ediyorum” diye herkesi temizlik konusunda titiz olmaya davet etti. 
Yerlere çöp atılmasından rahatsız olan duyarlı vatandaşlar da uygulamadan dolayı Karacasu Belediyesine teşekkür etti. 

UYARIYORUM
Gazeteci Gülay Öztekin, "Yerlere atılan izmarit ve çöpler beni çok rahatsız ediyordu. Burası her gün yerli yabancı turistin geldiği şirin bir ilçe. Bu görüntü adını dünyaya duyuran ilçemize hiç yakışmıyor. Görüntü kirliliğine son vermek için Belediye Başkanımız Zeki İnal'a kül tablalı çöp kutuları koyması şeklinde bir önerim olmuştu. Önerimiz üzerine kısa sürede çöp kutuları yaptırılıp belirli noktalara yerleştirildi. Bundan sonra yerlere çöp atılmamasını diliyor atan olursa haberini yaparak deşifre edeceğimi buradan uyarıyorum" şeklinde duyurdu.

karacasuda-cop-ve-izmaritler-kutuya-130084-5f04135ed02c04ef1cf61f36232bf5df.jpgkaracasuda-cop-ve-izmaritler-kutuya-130084-99c52603ca62c73353211f9d70b9a126.jpgkaracasuda-cop-ve-izmaritler-kutuya-130084-100362a077e5bd5921de4d21c7bc0915.jpgkaracasuda-cop-ve-izmaritler-kutuya-130084-b574add608719419b3f8849458b749b0.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.