(GÜLAY ÖZTEKİN) Karacasu MTAL Aşçılık Bölümünden 4 öğrenci, Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu (TAŞPAKON) işbirliğinde Meslek liseleri arasında düzenlenen 1. Urla Gastronomi Festivali yarışmasına katıldı. İlk kez katıldıkları yarışmada hünerlerini sergileyen öğrenciler, 26 okul arasından dana eti, kuzu eti, balık eti, pasta, soğuk ve sıcak tatlı olmak üzere 6 kategoride takım olarak girdikleri yarıştan 4’lükle ilçeye döndü. MTAL Okul Müdürü Ahmet Bomin ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Alan Şefi Yasin Arslan ile birlikte Belediye Başkanı Zeki İnal’ı ziyaret eden öğrenciler, kendi yaptıkları yaş pastayı da hediye edip desteklerinden dolayı teşekkür etti.
İLK KATILDIKLARI YARIŞMADAN BAŞARIYLA DÖNDÜLER
İlk kez yarışma heyecanı yaşayan İbrahim Can Özdemir, Halil İbrahim Karaköse, Yağmur Demir, Naime Tüfek bireysel başarıyla dönmeseler de takım olarak ilçeye dördüncülükle dönmüş olmaktan duydukları sevinç ve mutluluğu dile getirdi. Bundan sonraki yarışmalara daha iddialı hazırlanıp ilçeye derece getireceklerinin sözünü veren öğrenciler, kendilerini Urla’daki yarışmaya gidip gelmeleri konusunda araç ve ekipman desteği sağlayan Başkan İnal’a teşekkür etti.
"HER ZAMAN YANINIZDAYIM"
Belediye Başkanı Zeki İnal, “Bundan sonra Türkiye sınırları içerisinde neresinde bir yarışma olursa siz oradasınız. Her türlü desteği vermeye hazırım. Her zaman bir ağabeyiniz olarak görün beni” diyerek öğrencilere tebrik edip her zaman yanlarında olduğu mesajını verdi.

AFRODİSİAS'TA YEMEK YARIŞMASI GÜNDEME GELDİ
Okul Müdürü Ahmet Bomin ise Urla’da katıldıkları yarışmayı Karacasu’da hatta Afrodisias’ta yapabileceklerini belirtirken, Başkan İnal da, “Biz neden yarışma yapmayalım. Afrodisias gibi bir değerimiz var. İlerleyen günlerde bunu değerlendirelim" dedi.

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN