GELECEĞİN KARTALLARI AYDIN'DA YETİŞİYOR

GELECEĞİN KARTALLARI AYDIN'DA YETİŞİYOR

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da katıldığı turnuvada Türkiye Şampiyonu olan Aydın Beşiktaş Futbol Okulu, faaliyetlerine yaklaşık 100 sporcu ile devam ediyor.

A+A-

(TÜRKER KOCAKAHYA) Okul Koordinatörü Mutlu Er, okul çalışmaları hakkında bilgiler vererek 6-15 yaş arasında çocuklara kapılarının açık olduğunu ifade etti. 

Aydın Beşiktaş Futbol Okulu, Efeler’de yeni yıldızları keşfetmek için çalışmalarını sürdürüyor. Siyah-Beyaz formalarıyla top koşturan minik kartallar, haftanın farklı günlerinde Efeler’deki Osmanlı Halı Saha’da ve İncirliova’da bulunan Şeref Bey Tesisleri’nde yoğun tempoda çalışıyorlar. Yaklaşık 100 sporcunun eğitim verdiği okulda çocuklarla yakından ilgilenen Okul Koordinatörü Mutlu Er, “Okul olarak çalışıyoruz ama yetenekli olan sporcuların lisanslarını çıkartıp Aydın Kartalları Grubu’na aktarıyoruz. 6 yaşından 15 yaşına kadar sporcumuz var. Yaklaşık 100 futbolcumuz eğitim alıyor. Bu 100 sporcunun 40 tanesi lisanslı. 60 tanesi ise futbol okuluna devam eden öğrenciler” dedi.  

“SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR”
Liglerde U11, U12, U13, U14 kategorilerinde faaliyet gösterdiklerini dile getiren Er, “Fakat her geçen gün bu yükselerek devam edecek. Seneye buna U15 de eklenecek. Sayımız da gün geçtikçe artıyor. Lisanslı olan sporcu sayımız da artıyor. Futbol okulu çalışmalarımız Cumartesi ve Pazar günleri oluyor. Çocukların okullarını ve kurslarını etkilemeyecek şekilde faaliyet gösteriyoruz. Aydın Kartalları’nda lisanslı olan oyuncularımızın çalışmaları Cumartesi ve Pazar günlerinin yanı sıra hafta içi de belirli günlerde ders durumlarını etkilemeyecek şekilde yapılıyor. Onların hafta sonu maçları oluyor.  O eksiğimizi hafta içinde kapatmış oluyoruz” diye konuştu. 

“AMAÇ SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK”
Futbol okulunda temel amaçlarının sağlıklı nesiller yetiştirmek olduğunu belirten Er, “Futbolcu olmak o kadar kolay bir iş değil. Yaklaşık 100 çocuktan bir tane yetenekli çocuk çıkıyor. İleriye gidebilecek seviyede oluyor. Ama bu demek değil ki diğerlerini alıp bir kenara bırakalım. Biz burada sağlıklı nesiller yetiştirmek, çocuklara bir takım olgusu yaratmak, çocukların birlik ve beraberliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Aynı zamanda futbol oyun kurallarını öğretmeyi hedefliyoruz. Çocuklarımızı hem sosyal hem de hem fiziksel yönden geliştirmeyi amaç ediniyoruz” dedi. 

“İKİ ÇOCUĞUMUZ İSTANBUL’A GİDECEK”
Oyuncular içinden Beşiktaş’ta oynayabilecek düzeyde olanlarla ilgili sürece de değinen Er, “Bu çocuklarımızı İstanbul’a götürüp tavsiye ediyoruz. Oradaki hocalar bakıyor. Onlar gerekli çalışmalara alıyorlar. Şu an Sefer Ada ve Egehan olmak üzere iki oyuncumuz gidiyor. Sefer Ada geçen sene 3 kere İstanbul’a davet edildi ve 3 ön eleme geçti. Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ise Egehan Avcu seçildi. İkisi birlikte Mart ayı içinde tekrar gidecekler” ifadelerini kullandı. 

“TURNUVALAR DÜZENLENİYOR”
Okuldaki faaliyetleri takip etmek üzere zaman zaman İstanbul’dan antrenörlerin geldiğini ifade eden Er, “Ama zaman zaman da kulübün belirlediği illerde turnuvalar düzenleniyor. Bu turnuvalara Türkiye’nin tüm illerinden Beşiktaş Futbol Okulları katılıyor. Biz de bu turnuvalar da mücadele ediyoruz.  En son Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katıldık ve şampiyon olduk. Bu kış kampıydı. Düzenlenecek olan yaz kampına da katılacağız. Bu turnuvalarda oyuncular izleniyor ve değerlendirmesi yapılıyor” ifadelerini kullandı. 

“İSTENİLEN SEVİYEDE DEĞİL”
Diğer illere göre Aydın’da futbola olan ilgiyi değerlendiren Er, “Futbol okuluna ilgi konusunda Ege’de İzmir’den sonra Aydın ikincidir. Şu anda okullarda ders durumları ve hafta sonları da okullarda kurslar oluyor. Bu konu da velilerin futbola ve diğer sporlara bakışını biraz olumsuz yönde etkiliyor. Veliler, çocuklar kursa gitsin, spora gitmesin istiyebiliyorlar. Bir tek Pazar günü kalıyor. O günlerde de çocuğun dersleriyle ilgilenmesini yada kültür sanatla ilgilenmesini istiyorlar. Diğer faaliyetlere gidenler oluyor. Zaten çocuklara boş vakit kalmıyor düşüncesi var. O yüzden sayılar normalde Aydın nüfusuna göre tam istenilen seviyede değil. Ama fena bir sayıda da değil” dedi. 

“KAPIMIZ HERKESE AÇIK”
Okulda kapılarının 6-15 yaş arasındaki her çocuğa açık olduğunu belirten Er, “ Aydın’daki bütün çocuklara kapımız açık. Gelip katılmalarını istiyoruz. Benim dışında antrenör olarak Mustafa Arpa ve Süleyman Bulut var. Yine ADÜ’den Alev ve Emre hocalarımız stajyer olarak görev yapıyorlar. Bunun yanında İncirliova’da bulunan Şeref Bey Tesisleri’nde de faaliyetlerimiz var. Orada çalışmalar oluyor. Oradan da katılımlar var. Her zaman kayıt yapmamız mümkün. Ben velilere tavsiye veriyorum. Çocuklar gelsinler Cumartesi ve Pazar gelip burada çalışsınlar. Bu deneme için biz ücret almıyoruz. Daha sonra eğer çocuk ortamı beğenir ve devam etmek istiyorsa kayıt yapabiliriz” diyerek sözlerini noktaladı. 

“YETENEKLERİ KEŞFETMEYE ÇALIŞIYORUZ”
Aydın Kartalları Spor Kulübü Başkanı ve Aydın Beşiktaş Spor Okulu Sorumlusu Kadir Kavruk ise, “Beşiktaş sevgisiyle çıktığımız yolda spora da destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Şehrimizde spora katkı vermek adına kurduğumuz kulübümüz ve futbol okulumuzla çocuklarımızın yeteneklerini keşfetmeye çalışıyoruz. Bu konuda deneyimli antrenörlerimizle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız çocuklarımızın iyi bir birey ve sporcu olmalarına katkı sağlamaktır. Yetenekli çocuklarımızı Beşiktaş bünyesine kazandırarak gelecekte A takımda forma giymeleri yolunda bir köprü olmak da ana hedeflerimiz arasında” ifadelerini kullandı. 

gelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-8ce237d72c39965d4872484ddc0c071b.jpggelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-eb65fac638a1f5fc1f336035ac66b1e1.jpggelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-009d59aa2b89d21caa12d79195a75748.jpggelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-9fed5c1a66aa18efc4d532f4bee8da69.jpg

gelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-045502a05884bffcba67a6ebb9fc871f.jpggelecegin-kartallari-aydinda-yetisiyor-94644-d07e96dce745ae1224a39160c5bcda76.jpg


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.