Gelecek Partisi'nin yönetimi onaylandı

Gelecek Partisi'nin yönetimi onaylandı

Gelecek Partisi Aydın İl Başkanlığı’nın yönetimini Aydın Valiliği onayladı. Yeni yönetim belli oldu. 

A+A-

KIYMET SARIYILDIZ - Eski Başbakan Prof. Dr. Ahmet  Davutoğlu’nun kurduğu Gelecek Partisi, Aydın’da da oluşumunu tamamladı. İl başkanlığını Ali İhsan Dilmen’in yaptığı Gelecek Partisi Aydın İl Başkanlığı’nın yönetimi Aydın Valiliği tarafından onaylandı. 

Millete umut olmak için bu yola çıktıklarını ifade eden Dilmen, büyük mücadeleye başladıklarını ifade etti. Ülkede oluşturulan psikolojik korku duvarlarını bir bir aşacaklarını vurgulayan Dilmen, “Genel Başkanımız Prof. Dr. Sayın Ahmet  Davutoğlu tarafından ilimizde partimizi kurmam için tevdi edilen görev gereği yaptığım bir dizi çalışmalar sonucunda bugün itibariyle kuruluş dilekçemizi Aydın Valiliği’ne verdik. Yaşadığımız pandemi sürecinin tüm zorluklarının yanı sıra ülkede oluşturulan psikolojik korku duvarları ve bariyerlerine rağmen süreci tamamlamış bulunuyoruz. Seçimle gelmiş siyasi iktidarların rakibi demokrasiyi ve demokratik değerleri benimsemiş siyasi partilerdir. Oysa bugün seçimle iş başına gelmiş iktidar siyasetin üstüne karabasan gibi çökmüş, siyaset yapmak isteyenlerin yüreklerine korku salarak siyasetin alanını daraltmayı tercih etmektedir. Biliyor ve inanıyoruz ki, hiçbir iktidar korku üreterek meşruiyetini yitiren iktidarını sürdüremez ve sürdürememiştir. Bugün milletimiz gönlünden düşürdüğü iktidarın yerine inanıp güveneceği yeni bir parti aramaktadır” dedi.

“AMACIMIZ MİLLETİMİZE UMUT OLMAK”
Aydınlı merhum Başbakan Adnan Menderes’in emanetlerine sahip çıkacaklarını ifade eden Dilmen, “Gelecek Partisi; yorgun düşen ve bu halleriyle umut olma potansiyelini kaybeden siyasi partilerin dolduramadığı boşluğu doldurmak, milletimize umut olmak, yeniden büyük Türkiye idealine sahip çıkmak, yeni bir heyecan ve umut olmak için kurulmuştur. Bugün itibariyle, demokrasi açısından önemli bir yere sahip ve kurucularından rahmetli Başbakan Adnan Menderes'in memleketi Aydın'dan gelecek kervana katılıyor, büyük mücadeleye başlıyoruz. Yolumuz, demokratik değerlere bağlı, milletimizle gelecek yolculuğunda birlikte olmaktır” ifadelerini kullandı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum