Konuyla ilgili duyuruyu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptı. Bakan Bak, gençlerin yoğun ilgi gösterdiği proje kapsamında başvuruların alınmaya başlandığını aktardı.  

"HAZIRLIKLAR BAŞLASIN, ROTA OLUŞTURULSUN!"

Bakan Bak, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunarak, detayları paylaştı. "Seyahatsever ile hazırlıklar başlasın, rota oluşturulsun!" başlığıyla paylaşım yapan Bakan Bak, "Gençlerimiz GSB yurtlarında 5 gün ücretsiz konaklayacak, ülkemizin eşsiz güzelliğini keşfederek unutulmaz bir yaz geçirecek" ifadelerine yer verdi. 

G Rt Jp So X U A Ao Xs9

353 Binden Fazla Emekli İndirimli Seyahat Etti: Aydınlı Emekliler Kampanyadan En Çok Faydalananlar! 353 Binden Fazla Emekli İndirimli Seyahat Etti: Aydınlı Emekliler Kampanyadan En Çok Faydalananlar!

18-30 YAŞ ARASI GENÇLER FAYDALANABİLİYOR

Öte yandan Seyahatsever Projesi'nin, 8 Temmuz'dan 25 Ağustos'a kadar devam sürdürülmesi planlanıyor. Proje dahilinde deprem bölgesi hariç illerdeki 1 kız ve 1 erkek yurdu, yaz döneminde gençlerin hizmetine tahsis edilecek. Projeden 18-30 yaş arasındaki gençler faydalanabiliyor. 

BAŞVURU NASIL YAPILIYOR?

444 0 472 (ALO GSB) numaralı çağrı merkezinin en az bir gün öncesinden aranıp rezervasyon yaptırılması gerekiyor. Gençler böylelikle diledikleri ildeki GSB yurtlarında 5'er gün süreyle ücretsiz konaklama imkanı yakalıyor. Proje ile ilgili detaylı bilgilere "seyahatsever.gsb.gov.tr" adresinden ulaşılabileceği de aktarıldı.

Muhabir: Sevgi Demir