BÜLENT AYTÜRK

BÜLENT AYTÜRK

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

GERÇEK YALANLAR

A+A-

Televizyonlarda açık oturumları izledikçe insanlar hem de anlı şanlı, titileri olanlar bile insanın gözünün içine baka baka yalan söylüyorlar. Ve öyle aydın geçinenler var ki; ‘’ithal yalanları’’ ülkemizde pazarlamaya çalışıyorlar. Genelde bu kişilerin sponsorları Soros ve ya Sivil toplum kuruluşu adı ile faaliyet gösteren kuruluşlar ve ya vakıflardır. 
Rahmetli Necip Hablemitoğlu, Alman vakıfları ile ilgili gerçekleri ortaya koymuş ve bu da hayatına mal olmuştur. Hablemitoğlu vakıflar ile cemaatler arasındaki ilişkileri ortaya sermiş ve bu yapıların ülkemizde etnik ve dini çatışmaları körüklediği, terör örgütlerini finanse ettiğini kanıtlamıştır. Sonuç; bir fail-i meçhule kurban gitti. 
Başka bir örnek Uğur Mumcu’dur. Rahmetli Uğur Mumcu 12Eylül’den önce sağ ve sol gruplar arasındaki çatışmalarda kullanılan silahların aynı silah tüccarları tarafından pazarlandığını kanıtlar. 12Eylül’den sonra PKK ve Hizbullah gibi terör örgütleri batılı (İngiltere, Almanya, ABD, Fransa, İsrail, Hollanda) devletlerin istihbarat örgütleri tarafından eğitildiğini, yönetildiğini ve kullanıldığını ortaya koymuştur.
Yine rahmetli Mumcu, terör gruplarının finans kaynağını uyuşturucu ticareti ve silah kaçakçılığı olduğunu göstermiştir. Bunların yanında İran İslam devrimini, Suudi Arabistanın da selefiliği yaymak amacı ile Türkiye’deki İslami grupları para yardımını Uğur Mumcu ‘’Rabıta’’ olayı ile kanıtlamıştır.
Bazı liberal geçinen ama batının borazanlığını yapan gazete yazarı kimlikli kişiler, ‘’artık ulus devletler devri bitmiştir.’’ Safsatasını kamuoyuna yutturmaya çalışmışlardır. Öte yandan bu batılı güçler mevcut ulus devletlerini Türkiye, Suriye, Irak gibi ülkeleri yıkmaya, yok etmeye çalışıyorlardı.
Gerçek şu ki; üniter ulus devlet demek bağımsız ve özgür yaşamayı istemektir. Ulus devletlerin parçalanmasının o ülkedeki etnik ve ya dini gruplara hiçbir yararı olmadığı gibi kan ve gözyaşından başka bir şey vermez. Kazanan yine emperyalist güçler ve silah sanayisinden başkası olmaz. 
Bu yüzden bu gerçek yalanlara kanmayalım.
Gözümüzü dört değil, sekiz açalım.
Su uyur, düşman uyumaz!!


 

Önceki ve Sonraki Yazılar