Girişimci kadınlar günlerini, Ata'nın huzurunda kutladı

Girişimci kadınlar günlerini, Ata'nın huzurunda kutladı

Karacasu’da Kaymakamlık öncülüğünde kurulan Karacasu Girişimci Kadınlar Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk koydu.

A+A-

(GÜLAY ÖZTEKİN) Ata’nın huzurunda günlerini kutlayan kadınlar, Atatürk’ün yolunda çağdaş bir toplum oluşmasına katkı sağlayacaklarını söyledi. 
Karacasu Kaymakamlığı öncülüğünde kooperatif kurup Kadıneli Restoran &Kafeterya açan ev kadınları faaliyetlerine başlamadan önce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ata’nın huzuruna çıktı. Kooperatif başkanı Şermin Coşkun, başkan yardımcısı Hülya Doyurum ve kooperatif üyeleriyle birlikte Atatürk Anıtına çelenk koydu. 

TÜRK KADINININ YERİ TARTIŞILMAZ
Kooperatif Başkanı Şermin Coşkun, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında kadınların hayatın her alanında var olduğunu, Türk kadının Kurtuluş Mücadelesindeki yerinin ise tartışılmaz olduğunu söyledi. Kadınların anayasada erkeklerle eşit haklarla korunuyor olmasına rağmen yasal düzenlemelerin yetersiz olduğunun altını çizen Coşkun,  “Türk kadınının Kurtuluş Mücadelesindeki yeri tartışılmazdır. Cumhuriyet ile birlikte hayatın her alanında Türk kadını yerini almıştır. Dünden bugüne bazı haklar kazanıldıysa da halen şiddete maruz kalan kadınlarımız ne yazık ki vardır. Anayasa da herkes dil, din, ırk renk, mezhep siyasi düşünce gözetmeksizin kanun önünde eşittir ifadesi bulunmasına karşın yasal düzenlemeler yeterli değildir” dedi. 

DAHA ÇAĞDAŞ BİR TOPLUM İÇİN ÇALIŞACAĞIZ
Toplumun kalkınması ve ilerleyebilmesi için kadın erkek demeden hepsinin eğitim ve öğretim düzeyinin yükseltilmesi gerektiğini ve bunun içinde sivil toplum kuruluşlarına büyük görevler düştüğünü anımsatan Şermin Coşkun, “Ulu önder Atatürk’ün dediği gibi şuna inanmak lazımdır ki, dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadınının eseridir. Bizler Atatürk’ün ile ve inkılaplarına bağlı kalarak çağdaş bir toplum oluşmasına katkı sağlamaya devam edeceğiz. Bizler toplumda kadının yerinin daha iyi olduğu sosyal yaşamda kadınların daha fazla bulunduğu, huzurlu, başarılı güzel günler dileyerek tüm kadınlarımızın gününü kutluyoruz” diye konuştu. 

karacasuda-kooperatif-kuran-girisimci-kadinlar-atanin-huzuruna-cikti-95218-76621d3aaf23d6b8db31a55eccf033cc.jpgkaracasuda-kooperatif-kuran-girisimci-kadinlar-atanin-huzuruna-cikti-95218-5288498af30932b2d3c2ee68b6cafebd.jpgkaracasuda-kooperatif-kuran-girisimci-kadinlar-atanin-huzuruna-cikti-95218-ec2b15f96603a288ef9f6be7edc662a3.jpg

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.