Görevden alınan Deveci konuştu

Görevden alınan Deveci konuştu

"Atatürk’ün emanetini sağ partiye teslim ettiler"

A+A-

(SİMGE ATA) CHP Aydın İl Yönetimi tarafından görevden alınan Nazilli İlçe Başkanı Ali Deveci ve yönetimi, parti binasında düzenledikleri basın toplantısında alınan karara tepki gösterdiler.

Aydın'da kurulan ittifakı eleştiren Deveci, 24 Haziran Seçimlerinde olduğu gibi CHP'nin çağrılarına kulak vermediğini ileri sürdü.  "Başta il başkanı olmak üzere karar vericiler örgüte sırtını döndü. Sözüm ona örgütün taleplerini dikkate alacağız deyip parti içi demokrasiyi hiçe sayarak milletvekili adaylarını genel merkez tarafından belirlediler" diyen Deveci, yerel seçimlerde de aynısının yapılmaya çalışıldığını ifade etti.

"95 YILLIK ÇINARI KÜÇÜK HESAPLAR UĞRUNA HARCADILAR"
31 mart yerel seçimleri için adayların belirlenmesi noktasında ilçe danışma kurulu toplantıları yaptıklarını, bunun sonucunu da il başkanlığına ve genel merkeze gönderdiklerini aktaran Deveci, "Bu rapordaki örgütün isteği belediye başkan adayımızı ön seçim ya da parti içi eğilim yoklaması ile belirlemekti ama dinleyen kim; muktedirler kararlarını çoktan vermişler. Daha ittifak görüşmeleri bile yokken 6 Ekim 2018 tarihinde Nazilli İlçe Örgütümüzü ziyaret eden Aydın Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Sayın Bülent Tezcan’a ve Süleyman Bülbül’e endişelerimizi sözlü olarak anlattık. Muktedirler tarafından Cumhuriyet Halk Partisine sağ partilerden aday bulunmaya çalışıldığını dile getirdik. Biz bunları yaparken her seferinde direncimiz karşısında ya geri adım attılar ya da sesiz kaldıklarını gördük. Şahsımı istifaya zorlayacak Bizans oyunlarına başvurdular. Direndik, biz örgüt dedikçe muktedirler anket safsatasıyla örgütü oyalamaya çalıştılar. Atatürk’ün bize emaneti olan 95 yıllık koskoca çınarı küçük hesaplar uğruna 13 bin oy almış bir sağ partinin peşine taktılar" dedi.

ÇANKIR'A DEVE KUŞU BENZETMESİ
CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır'ı topa tutan Deveci, "Sayın Ali Çankır yaşanan bu süreç içerisinde başını kuma gömmüş, örgütüne sahip çıkmamış, örgütün isteklerini birgün olsa bile dinlememiş sadece kendisine verilen talimatları yerine getirmiştir. Bizler Nazilli Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Yönetim Kurulu olarak örgütümüzün sesini, isteklerini genel merkezimize iletmekle mesulüz. Tüzüğümüzde yer alan ön seçimi istemek bir suçsa evet biz suç işledik" şeklinde konuştu.

31 Ocak 2019 tarihi itibariyle görevlerinden alınan Nazilli CHP İlçe Yönetim Kurulu adına konuşan Deveci, doğruları söylemekten vazgeçmeyeceklerini, üyelikleri boyunca da partiye hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

"SANDIĞA GİDECEĞİM"
Öte yandan Deveci, "Sandığa gidecek misiniz" sorusu karşısında zorlandı. Nazilli'de seçim yarışına katılacak ittifak adaylarının her ikisinin de sağ kökenli olması karşısında Deveci yine de oyunu kullanacağını dile getirdi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.