Gözler Beştepe’de

Gözler Beştepe’de

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği '3'üncü Tarım ve Orman Şûrası'nın sonuç bildirgesi, 21 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilecek programda kamuoyuna duyurulacak.

A+A-

MURAT TAN- Külliye’deki töreneyse Aydın’dan Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem ile Efeler Böcek Mahallesi Muhtarı Ahmet Öztürk de katılacak. 

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Temmuz ayında başlattığı 3'üncü Tarım ve Orman Şûrası' çalışmalarında sona gelindi. Aydın Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ile birlikte Aydın’daki meslek odası, özel sektör, dernek, kooperatif ve kurum temsilcilerinin Şura için hazırladığı sorun ve talepleri kapsayan raporlarıysa Eylül ayında bakanlığa ulaştırıldı. 21 Kasım’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan ve sonuç bildirgesinin kamuoyuna duyurulacağı törene ise Aydın’dan Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem ile Böcek Mahallesi Muhtarı Ahmet Öztürk’ün katılacağı duyuruldu. 

AYDIN’IN 4 EFESİ DE MASAYA YATIRILDI

Türkiye'nin tarım ve ormancılığının 25 yıllık vizyonunu çizmek üzere yola çıkan Tarım ve Orman Bakanlığı’na, Şura kapsamında Aydın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Eylül ayında bir araya gelen otuza yakın meslek odası, özel sektör, dernek ve kurum temsilcilerinin talep ve sorunlara ilişkin hazırladığı ayrıntılı raporlar sunuldu. Aydın’daki rapor çalışmalarının Eylül ayı sonuna doğru bakanlığa sunulmasının ardından gözler, 21 Kasım'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek törende açıklanacak sonuç bildirgesine çevrildi. Şura kapsamında üretici, öğretim üyesi, özel sektör temsilcisi, meslek odası temsilcisi, dernek temsilcisi, uluslararası kuruluş temsilcisi gibi üyelerden oluşan bin 611 kişilik çalışma platformu oluşturulduğu öğrenilirken, Aydın’ın 4 efesi olan pamuk, zeytin, incir ve kestane ile ilgili olarak türlü sorunlara ve taleplere dönük konular da çalışma platformunda masaya yatırıldı. 

“30 MADDELİK DOSYAMIZ BAKANLIĞA ULAŞTI” 

Şura ile ilgili olarak hazırladıkları raporun Tarım ve Orman Bakanlığı’na sunulduğunu belirten Aydın Ziraat Odaları Koordinasyon Kurulu ve Efeler Ziraat Odası Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, “Elektrik, sulama gibi tüm sorunlarımızı da kapsayan detaylı raporumuzu Şura için Tarım ve Orman Bakanlığımıza ulaştırdık. Aydın’da Tarım ve Orman İl Müdürlüğü diğer dernek, STK ve kurumlardan da görüşleri toparladı ve bakanlığa iletti. Tarım ve Orman Şurasının sonuç bildirgesinin açıklanacağı 21 Kasım’da umarım belli sorunlarımıza dönük çözümler de ele alınmış olur. Biz hazırladığımız dosyamızda elektrik, sulama, toplulaştırma gibi sorunlarımıza da yer verdik. Hazırladığımız kapsamlı dosyada Aydın’daki tarımda yaşanan türlü sorun ve talepleri içeren 30 madde bulunuyor. Çözüm önerilerimizin yanı sıra geniş vadeli beklentilerimizden de dosyamızda bahsettik. Şura vesilesiyle hazırlanacak sonuç bildirgesinin ülkemiz ve Aydınımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz” dedi. 

“BENİ ONORE ETTİ” 

31 Mart Yerel Seçimleri’nde ilk kez muhtar olarak seçildiğini ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne de ilk kez ziyaret gerçekleştireceğini söyleyen Böcek Mahalle Muhtarı Ahmet Öztürk, Aydın’da Tarım ve Orman İl Müdürü Ahmet Ökdem ile birlikte törene katılacak iki isimden biri olduğu için çok sevindiğini belirterek, “Külliye’deki Tarım ve Orman Şûrası'nın sonuç bildirgesinin açıklanacağı törene katılmak beni ziyadesiyle onore etti. Törende eğer fırsat bulabilirsem, Sayın Cumhurbaşkanımıza ya da yetkililere de birebir olarak ilimizin sorunlarını aktarmayı çok isterim” diye konuştu.

gozler-bestepede-134937-07b3298763b4b0ac0ad66f7d7498d60e.jpggozler-bestepede-134937-34032b557b33c00d36cfbe2eb342ba92.jpggozler-bestepede-134937-ee3f8aed99694ca8f0aa93a5b079d85d.jpg

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.