TÜRKER KOCAKAHYA

TÜRKER KOCAKAHYA

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Gözler Mayıs'ta alınacak kararda

A+A-

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, liglerin ertelendiğini açıklamış ve bu karar sonrasında maçlara ara verilmişti. Futbol ligleri de bu karar ile birlikte araya girerken takımlar da izne ayrıldı. Ve gözler liglerle ilgili alınacak karara çevrildi. 

Bu süreçte Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) yapılan açıklamada ise liglerin başlama tarihi olarak Haziran ayı işaret edilmişti. Yapılan açıklamada, “Liglerle ilgili süreç; devletimizin kararları, Bilim Kurulu'nun tavsiye raporları, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla UEFA'nın da görüşleri doğrultusunda Mayıs ayının ilk haftasında TFF Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirilecektir. Bu durumda takımlarımızın hazırlık süreci de göz önünde bulundurulduğunda liglerimiz en erken Haziran ayı başında oynanabilecektir” ifadeleri kullanılmış ayrıca Federasyonun  10 alternatifli senaryosu, planı ve programının da hazır olduğunun altı çizilmişti. 

Liglerde kimi takımlar şampiyonluk ve play-off mücadelesi, kimileri ise ligde kalma mücadelesi verirken erteleme kararı çıktı. Bu süreçte takımlar da liglerle ilgili toplantı yapılacak olan Mayıs ayına gözünü çevirdi. Özellikle kulüplerdeki yönetim kurulları ve teknik heyetler planlamalar açısından kararın çıkmasını bekliyorlar. 

Her şeyin başı sağlık. Kulüplerin bu süreci biraz daha sabırla TFF’nin belirlediği 10 farklı senaryodan hangisinin uygulanacağını beklemesi gerek. Hem maddi hem de manevi anlamda kolay bir süreç yaşanmıyor. Bunun futbolcu boyutuna baktığımızda bir de antrenman süreci var. Ama yine altını çizerek söylüyorum hiçbir şey sağlığın önünde değil. Bu önlemler de hem bireylerin hem de toplumun sağlığı için alınıyor. 

Futbol ailesi zor bir dönemden geçiyor. Maçların verdiği keyiften mahrum kalmamızın yanı sıra futbolun hayatımızdaki yerinin de ne denli fazla olduğunu bir kez daha anladık. Futbolcusundan, yöneticisine, hakeminden taraftarına bu süreçte sadece sabretmeliyiz. Maçlar yeniden başlayıp aynı heyecanı yaşamak için şimdi evde kalıp süreci takip etmeliyiz. 

gozler-mayistaki-toplantida-157767-98d873aadcc0a30bb84476a768671ddf.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar