Gözler Meclise çevrildi! 3 kez stokçuluk yapanlar cezadan kaçamayacak!

Gözler Meclise çevrildi! 3 kez stokçuluk yapanlar cezadan kaçamayacak!
TBMM Genel Kurulu'nun yeni haftada gündeminde, fahiş fiyat artışı ve stokçuluk cezalarının artırılmasını da içeren kanun teklifinin görüşmeleri olacak. Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Kanunu Teklifi ele alınacak.

CEZA FİYATLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin gündeminde önemli bir düzenleme var. Fahiş fiyat ve stokçuluğa yeni cezalar, yeni haftada TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacak. Düzenlemede, fahiş fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselmesini öngörüyor.

6 GÜN İŞ YERİ KAPATMA CEZASI

TBMM Genel Kurulu'nun yeni haftada gündeminde, fahiş fiyatla mücadele teklifi olacak. 23 maddelik düzenleme, fahiş fiyat artışı cezasının 100 bin liradan 1 milyon liraya, stokçuluk cezasının 1 milyon liradan 12 milyon liraya yükselmesini öngörüyor. Ayrıca en az 3 defa stokçuluk yapanlara 6 gün iş yeri kapatma cezası da verilebilecek.

TEZGAHLAR PAZARCILARA DOĞRUDAN TAHSİS EDİLECEK

Teklifle kapalı pazar yerlerinde pazar yerlerindeki tezgahların aracılar yoluyla kiralanması da yasaklanacak. Tezgahlar pazarcılara doğrudan tahsis edilecek. Kanun teklifinin önümüzdeki hafta Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

GRUP TOPLANTILARI SALI VE ÇARŞAMBA GÜNLERİ YAPILACAK

Dilekçe Komisyonu ile İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyelerinden Oluşan Karma Komisyon da toplanacak. Komisyonda, tavsiye kararlarına yüksek oranda olumlu yaklaşan idarelerin temsilcileri dinlenecek. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonunda, Türk Kızılay ve Haliç Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Yeşim Ünal Kılıç sunum yapacak. Salı ve çarşamba günleri Meclis'te grubu bulunan siyasi partilerin grup toplantıları yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.