(GÜLAY ÖZTEKİN) Yaşanan gerginliğin ardından açıklama yapan Gümüş, konunun yanlış anlaşıldığını belirterek “Büyükşehir’in zaten kendisinin olan arazözü el koyma gibi bir lüksü olamaz. Bu tartışmalar Karacasu’ya hiç yakışmadı” dedi.
Seçimlerin hemen ardından belediyenin el değiştirmesi üzerine Büyükşehir Belediyesi, 5 yıl önce Karacasu Belediyesinin kullanımına tahsis ettiği 1982 model BMC marka eski sulama arazözü, TIR’a yükleyip götürmek istedi. Karacasu Belediye yetkilileri ile MHP yöneticileri yeni seçilen belediye başkanı mazbatasını alıp henüz göreve başlamadığı gerekçesiyle aylardır arızalı olduğu için Pazar yerinin altında atıl duran arazöze el koyup Büyükşehir personeline vermedi. Arazöz yüzünden Karacasu Belediye yetkilileri ile Büyükşehir belediyesi yetkilileri arasında yaşanan gerginlik çeşitli yorumlara ve yanlış anlaşılmalara neden oldu.

AYLARDIR ARIZALI YATIYORDU
Yaşanan gerginliğin ardından sosyal medyada çeşitli yorumlara neden olan arazözle ile ilgili açıklama yapma gereği duyan belediye eski başkan yardımcısı ve meclis üyesi Erdinç Gümüş, “1982 model BMC marka sulamada kullanılan arazöz Karacasu Belediyesi İtfaiyesine alınan ilk arozöz idi. İtfaiye Büyükşehir’e devredilince arızası, şoförü, yakıtı dahil her türlü masrafı Karacasu Belediyesine ait olmak üzere protokol yapıldı. Araç eski olduğu için sık sık arızalanıp masraf çıkarıyordu. Yenisini almak masrafından daha uygun olduğu için tamir ettirilmedi. Büyükşehir Belediyesi de sürekli masraf çıkaran ve arızalı olduğu için aylardır güneşin altında yatan eski arazözü envanterden düşürüp trafikten silmek için götürmek istedi. Karacasu Belediye personeli de bunu biliyordu” dedi.

BAŞINDA FIRTINALAR KOPARILDI
Buna rağmen belediye personelinin aracı Büyükşehir’e vermeyip başında fırtına kopardığını ve bunun yanlış anlaşılmalara neden olduğunu ifade eden Gümüş, “Büyükşehir ‘Ya bu aracı yaptırın ya da biz aracı götürüp envanterden düşürüp trafikten sileceğiz’ dedi. Masrafı çok olduğu için yaptırmadık. Miadını doldurmuş hurdaya çıkacak araç. Astarı yüzünden pahalı. Yalan yanlış bazı paylaşımlar yapıldı. Bu Karacasu’ya yakışmıyor. Büyükşehir’in alıp götürmek gibi bir lüksü yok” diye konuştu.

gumus-arozoz-tartismasi-karacasuya-yakismadi-100227-8fba86685ecd1db433aeeda712240c0f.jpg

Kaynak: GÜLAY ÖZTEKİN